Pracuje w szpitalu. Zapytała księdza, czy dyżur w niedzielę to grzech. Odpowiedź zaskakuje

Niedziela jest dla chrześcijan dniem świątecznym. Właśnie wtedy uczestniczą w mszy świętej i przyjmują sakramenty, które są konieczne do podtrzymania i rozwoju życia chrześcijańskiego. W praktyce jednak nie wszyscy mogą udać się tego dnia do kościoła. Ostatnio jedna z internautek zapytała księdza, czy popełnia grzech, jeśli w niedzielę ma dyżur w szpitalu.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Od niedawna TikTok jest platformą służącą nie tylko do dzielenia się zabawnymi nagraniami i scenami z życia codziennego, ale także polem do dialogu na ważne dla społeczeństwa tematy. Lekarze chętnie komunikują się tam z potencjalnymi pacjentami, nauczyciele dzielą się swoją specjalistyczną wiedzą, a księża odpowiadają na pytania wiernych. I chociaż nie zastąpi to kontaktu w cztery oczy i zawsze do przekazywanych informacji należy podchodzić z rozsądkiem, wiele osób korzysta z platformy, żeby prosić o rady. Ostatnio ksiądz Piotr Jarosiewcz został zapytany przez jedną z internautek, czy jeśli pracuje w niedzielę, popełnia grzech. Na odpowiedź nie musiała długo czekać.

Zobacz wideo Jak wygląda kolęda w 2023 roku? "Ludzie nie przyjmują księdza"

Czy dyżur w niedzielę to grzech? Odpowiedź zaskakuje

Kobieta wyznała, że pracuje w szpitalu i w niedzielę zdarza jej się mieć dyżur. 

Czy to grzech, gdy nie mogę uczestniczyć w mszy świętej?

- zapytała. 

Praca w szpitalu, jeszcze w niedzielę, wobec osób, które potrzebują pani pomocy, to jest czysta miłość. To jest praca i posługa. Pani powinna tam być i serce proszę oddawać. Dużo, dużo sił życzę na tę codzienną posługę miłości, której czasem nie widać, za którą czasem nikt nie podziękuje. Bardzo dobrą robi pani robotę

- odpowiedział duchowny. Następnie dodał, że osoby, które nie mogą pojawić się na mszy w niedzielę, mają możliwość uczestniczenia w sobotniej wieczornej mszy świętej. Wówczas zaliczana jest jako niedzielna.

Ta msza jest właśnie specjalnie dla tych osób, które na przykład w niedzielę mają posługę, pracę lub obowiązki

- podkreślił.

Małgorzata Kożuchowska i Agata Kulesza wynajmowały 33-metrową kawalerkę. 'Serek był luksusem' Przyjaźń Kożuchowskiej i Kuleszy. Wynajmowały 33-metrową kawalerkę

Więcej o: