Jak pozbyć się brzucha? Z tych posiłków zrezygnuj wieczorem, a szybko zapomnisz o oponce i boczkach

Jak pozbyć się brzucha? W walce o smukłą sylwetkę duże znaczenie ma to, co spożywamy. Okazuje się, że niektóre produkty zawierają spore ilości aminokwasu zwanego tryptofanem, który odpowiada za dobry sen i nastrój. Sprawdź, gdzie go znaleźć i co jeść, żeby utrzymać prawidłową wagę.

W procesie chudnięcia ważne są nie tylko ćwiczenia, ale też dieta. W celu utrzymania prawidłowej wagi warto również zwrócić uwagę na odpowiednią ilość snu. Pomocne okazuje się jedzenie na kolację produktów, które zawierają tryptofan. Jakie znaczenie dla naszego organizmu ma ten aminokwas? Pamiętaj, by przed zmianą codziennej diety skonsultować się z lekarzem, który biorąc pod uwagę aspekty zdrowotne udzieli odpowiedzi na pytania, co jest dla naszego organizmu najlepsze.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Moja córka zadała mi pytanie: Mamo, dlaczego ty masz taki duży brzuch, jak już urodziłaś?

Co jeść, żeby schudnąć? Z takich posiłków lepiej zrezygnować

Okazuje się, że w procesie chudnięcia ogromne znaczenia ma zdrowa, zbilansowana dieta i niepomijanie posiłków. Niektórzy uważają, że jedzenie kolacji tylko dodaje nam dodatkowych kilogramów. Nie należy z niej rezygnować, natomiast warto zwracać uwagę na to, co i kiedy jemy. To właśnie podjadanie nocą sprzyja tyciu, dlatego kolację powinno się spożywać około 2-3 godziny przed snem. Dobrym nawykiem jest zrezygnowanie z posiłków z dodatkiem cukru i tych, które zawierają sporo rafinowanych węglowodanów. Również i żywność o wysokim indeksie glikemicznym (IG) rozregulowuje pozom glukozy we krwi i sprawia, że szybko stajemy się głodni, przez co w efekcie często się przejadamy. 

Katarzyna Cichopek Katarzyna Cichopek w kwiecistej mini za 77 zł wygląda "obłędnie"

Jak schudnąć z brzucha? Spożywaj produkty z zawartością tryptofanu

Wieczorem warto spożywać produkty zawierające duże ilości tryptofanu — aminokwasu, który reguluje wiele funkcji w organizmie. Odpowiada między innymi za dobry sen i nastrój. Tryptofan przekształca się w serotoninę, która w niewielkich ilościach przedostaje się do szyszynki, gdzie zmienia się w melatoninę. Za najlepsze źródła tryptofanu uznaje się jajka, chude mięso, owoce (banany, awokado czy wiśnie), chudy nabiał, orzechy, olej lniany i otręby.

Posiłkiem, który zawiera wiele ilości tego aminokwasu może być na przykład chleb pełnoziarnisty w połączeniu z indykiem.

Jak pozbyć się brzucha? Zwróć uwagę na prawidłowy sen

Tryptofan wspomaga prawidłowy sen, dlatego spożywając na kolację produkty, które go zawierają można spokojniej i szybciej zasnąć. Okazuje się, że jest to ważne w procesie utrzymania prawidłowej wagi. Po nieprzespanej nocy często dochodzi do rozregulowania apetytu, a co za tym idzie, odczuwamy większy głód i skłonność do podjadania rośnie. Zbyt mała ilość snu sprzyja też rozwojowi otyłości, cukrzycy i chorób serca, a także wpływa na homeostazę glukozy, przez co zmniejsza się wrażliwość organizmu na insulinę.

Migdałowiec Migdałek trójklapowy. Czy jest trudny w uprawie? Jak go pielęgnować?

Więcej o: