Jennifer Aniston ma 54 lata i zachwyca świetną figurą. Jej sekret? Dieta 9:1

Jennifer Aniston od lat jest jedną z najgorętszych kobiet w światowym show-biznesie. Choć aktorka skończyła w tym roku 54 lata, nadal zachwyca swoim wyglądem oraz kondycją fizyczną. Jak dba o swoje ciało? - Bardzo szybko zauważyłam pozytywny wpływ tej diety - przyznała.

Więcej o gwiazdach przeczytasz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Ekspertka od żywienia i trenerka dosadnie o tym, co nas tuczy. "To nie pieczywo i ziemniaki"

Jennifer Aniston jest jedną z najpopularniejszych a także najbogatszych aktorek na świecie, która międzynarodową popularność zyskała dzięki roli Rachel Green w kultowym serialu "Przyjaciele". W 2004 roku uznana została przez magazyn "People" za najpiękniejszą kobietę na świecie. Drugi raz wyróżniona w ten sposób została także w roku 2016. Choć od lat zachwyca swoją formą, w jednym z wywiadów wyznała, że nie zawsze tak było, a gdy miała ok. 20 lat, walczyła z nadwagą. W pewnym momencie odkryła jogę i zrozumiała, że odchudzanie nie musi oznaczać morderczych treningów. Wtedy jej figura zmieniła się diametralnie.

Jak obecnie wygląda Conchita Wurst? Niedawno znów przeszła metamorfozę Jak obecnie wygląda Conchita Wurst? Niedawno znów przeszła metamorfozę

Dieta Jennifer Aniston

Jennifer Aniston przez lata była wierna diecie Zone, która miała za zadanie utrzymywać stabilny poziom insuliny we krwi. W końcu jednak postanowiła wymyślić własny sposób żywienia, który nazwała "dietą 9:1". Założyła sobie, że 90 proc. dziennego jadłospisu będzie się składać z pokarmów odżywczych, zdrowych i niskotłuszczowych, natomiast 10 procent stanowić będą różnego rodzaju mniej zdrowe przekąski.

 

Jak podaje "Elle", Jennifer Aniston na śniadanie wypija szklankę ciepłej wody z cytryną. Lubi też koktajle i sałatki. - Najczęściej sięgam po jajka z awokado. Nauczyłam się je przyrządzać na milion sposobów. Często przyrządzam też owsiankę. Pod koniec gotowania płatków dodaję ubite białka jaj, dzięki nim owsianka ma kremową konsystencję i dostarcza więcej protein - zdradziła w rozmowie z magazynem "First For Women". Swoje założenia żywieniowe łączy natomiast z zasadami postu przerywanego.

Uwielbiam przerywany post. Nie jem nic o poranku. Bardzo szybko zauważyłam pozytywny wpływ tej diety na moje samopoczucie i poziom energii

- powiedziała z kolei w wywiadzie dla Radio Times w programie The Morning Show.

Colleen Heidemann Ma 73 lata i nosi prześwitujące sukienki. "Jeśli nie teraz, to kiedy?"

Jak ćwiczy Jennifer Aniston?

Jennifer Aniston nie tylko w swoim jadłospisie, lecz także w kwestii ćwiczeń preferuje różnorodność. - Staram się zaskakiwać swoje mięśnie - podkreśla. Gwiazda regularnie uprawia jogę oraz medytuje.

Medytacja to moja ulubiona część dnia. To czas na wyciszenie, okazanie wdzięczności za to, co mamy, zanurzenie się w chwili obecnej. Żałuję, że nie da się wtedy zatrzymać czasu, by dłużej celebrować ten moment

- przyznała.

 
Więcej o: