Jak obecnie wygląda Conchita Wurst? Niedawno znów przeszła metamorfozę

Thomasa Neuwirth dał się poznać światu jako Conchita Wurst podczas Eurowizji w 2014 roku. W ostatnim czasie artysta przeszedł znowu sporą metamorfozę. Zobaczcie, jak teraz wygląda.
Zobacz wideo Sandra Kubicka ocenia swoje makijaże:

Conchita Wurst to austriacka piosenkarka i drag queen. Jej wizerunek został stworzony przez Thomasa Neuwirtha w 2011 roku, by walczyć z nietolerancją. Conchita Wurst wygrała konkurs Eurowizji w 2014 roku śpiewając piosenkę "Rise Like a Phoenix". Występ ten był komentowany na całym świecie. Wszystko za sprawą charakterystycznego wyglądu artystki. 

Co istotne, Conchita nie jest transkobietą. Żeńską formą czasowników posługuje się tylko w czasie występów na scenie i w odniesieniu do jej działalności artystycznej. Natomiast prywatnie używa męskiej formy. 

Częste zmiany wizerunku

Po wygranej w konkursie wizerunek Conchity kojarzył się głównie z długimi włosami, brodą, a także strojnymi sukniami. W ostatnich latach Thomas przeszedł jednak kilka metamorfoz. Przez jakiś czas miał krótkie włosy i przefarbował się na blond. Teraz wygląda jeszcze inaczej.

Thomas aktywnie udziela się w mediach społecznościowych. Obecnie jego profil na Instagramie obserwuje ponad 400 tysięcy osób. Na najnowszych zdjęciach widzimy, że artysta wrócił do długich i ciemnych włosów, a także zdecydował się na grzywkę.

 

Działalność aktywistyczna

Warto wspomnieć, że Thomasa Neuwirth jest działaczem na rzecz środowisk LGBT+. Wspiera także osoby zakażone wirusem HIV oraz chore na AIDS. Pięć lat temu mężczyzna wyznał publicznie, że sam jest nosicielem wirusa. Nie było to łatwe. Jednak Thomas w końcu zdecydował się na ten krok, gdyż był szantażowany przez byłego partnera.

Od wielu lat jestem nosicielką wirusa HIV. Nie ma to nic wspólnego z moim życiem publicznym, jednak były chłopak grozi mi, że ujawni moje prywatne sprawy. Ja nie pozwolę nikomu mnie zastraszać lub wpływać na moje życie. Przez wiele lat byłam poniżej wykrywalności wirusa, a to oznacza, że nie jestem w stanie go przenosić

- napisał.

 
Więcej o: