Lifting twarzy bez skalpela? To możliwe! Sięgnij po te dwa kosmetyki

Zastanawiasz się, jak możesz wysmuklić twarz, zmieniając nieco jej rysy? Zamiast decydować się na lifting, zastosuj makijażowy trik, który pomoże ci uzyskać zadowalające efekty. Wystarczy zastosować się do kilku prostych zasad.

Czy wiesz, że za pomocą dwóch produktów możesz optycznie wysmuklić twarz? Nie potrzebujesz do tego kosztownych zabiegów czy drogich kosmetyków. Wystarczy, że poznasz pewną technikę makijażu, która w kilka chwil zupełnie odmieni rysy twarzy, sprawiając, że będzie wyglądała jak po liftingu.

Zobacz wideo Najszybszy na świecie makijaż Sandry Kubickiej. "Wizażyści płaczą, gdy to widzą"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak uzyskać efekt liftingu bez podejmowania się zabiegu? Wykorzystaj dwa produkty

Odpowiednio wykonany makijaż może zupełnie odmienić rysy twarzy, jeśli strategicznie zaaplikujemy niektóre kosmetyki. Po jakie produkty warto sięgnąć, by uzyskać optyczny efekt liftingu? Zdecydowanie przyda nam się korektor, który jest ton jaśniejszy od odcienia naszego podkładu oraz bronzer do konturowania w kremie. Można też wykorzystać zbyt ciemny korektor lub produkt w sztyfcie. Jak jednak ich użyć, by wysmuklić twarz?

Jak nakładać makijaż, by wysmuklić twarz? Pamiętaj o kilku zasadach

Po nałożeniu ulubionego podkładu od razu przejdź do konturowania twarzy korektorem i bronzerem o kremowych formułach. Pamiętaj, by po ich aplikacji rozcierać je ku górze, a nie w dół. Dzięki temu optycznie wysmuklisz rysy, uzyskując efekt liftingu. Kluczowe jest też takie rozprowadzenie produktu, żeby nie blendować go poniżej kości policzkowej, o czym wspomina TikTokerka @daniellemarcan. 

Gdzie zaaplikować jasny korektor? Pod okiem tuż przy nosie i w zewnętrznym kąciku oka, robiąc kreskę ku skorni. Rozetrzyj produkt gąbeczką lub pędzlem ku górze. Co z bronzerem? Ten produkt należy nałożyć na kość policzkową w niewielkiej ilości - od skroni do połowy policzka. Nanieś go też na czoło blisko linii włosów. Wszystko rozetrzyj ku górze. Cały makijaż twarzy możesz wykończyć też odrobiną różu, rozświetlacza oraz pudru. Dokładną instrukcję krok po kroku znajdziesz na poniższym filmiku. 

Więcej o: