Wlej ten napój do wody i umyj panele. Podłoga będzie błyszczeć jak nigdy

Niezależnie od tego, jak się starasz, na dopiero co umytych panelach pojawiają się uporczywe smugi? Wiele osób ma ten sam problem. Okazuje się, że istnieje prosty i niedrogi sposób, który mu zaradzi. Potrzebujesz jedynie produktu z kuchni.

Jak myć panele, by ich nie uszkodzić, a przy tym lśniły czystością bez szorowania i irytujących smug? Wiele zależy zarówno od techniki, jak i produktów, których używasz do tej czynności. Zamiast kupować kolejny drogi płyn ze sklepu postaw na sprawdzone, domowe sposoby.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kuchenne katastrofy. Jak uratować zbyt słoną lub za tłustą zupę? Jak wyczyścić przypalony garnek?

Jak myć panele, by ich nie uszkodzić? Technika ma znaczenie

Nieprawidłowe mycie paneli może prowadzić do powstawania rys, w które bez problemu wnikną wszelkie zabrudzenia. Co więcej, robiąc to nieumiejętnie, możemy doprowadzić do ich spulchnienia i zniszczenia. Jak się za to zabrać?

  • Porządki rozpocznij od dokładnego odkurzania. W ten sposób pozbędziesz się m.in. kurzu czy piasku, które mogą uszkodzić panele w trakcie mycia.
  • Do samego czyszczenia używaj ciepłej wody oraz odrobiny detergentu. Nadadzą się także inne produkty, o których przeczytasz niżej.
  • Zawsze dokładnie odsączaj mopa z wody, ponieważ panele źle znoszą jej nadmiar.
  • Nie wylewaj detergentu bezpośrednio na podłogę. Dodawaj go do wiadra z wodą. Wyjątkiem jest nabłyszczacz.
  • W trakcie mycia wykonuj ruchy zgodne z kierunkiem ich ułożenia

Panele najczęściej myjemy z dodatkiem płynu do mycia naczyń bądź innego detergentu. Jeśli zależy ci na tanim, ekologicznym sposobie możesz sięgnąć po ocet.

Prosty sposób na lśniące panele. Potrzebujesz produktów z kuchni

Domowe sposoby na czyste panele są niedrogie oraz w pełni bezpieczne. Z pomocą octu nie tylko pozbędziesz się zabrudzeń, ale także wszelkich bakterii i zarazków. Zapomnisz przy tym o uciążliwych smugach. Dodaj 2 łyżki octu do 5 litrów ciepłej wody i dokładnie przemyj podłogę. Jeśli zależy ci na przyjemnym zapachu, nie zapomnij o kilku kroplach ulubionego olejku eterycznego.

W przypadku ciemnych paneli niezawodna jest czarna herbata. Zaparz kilkanaście torebek w litrze wody, a gdy będzie gotowa, przelej do wiadra i wykorzystaj w myciu podłogi zamiast samej wody, a szybko odzyska blask i ciemny kolor.

Po czyszczeniu czas na niezawodny, domowy nabłyszczacz. Tym razem wymieszaj ze sobą dwie szklanki wody, pół szklanki octu oraz trochę oliwy z oliwek — w zupełności wystarczą dwie płaskie łyżki. Zamocz w roztworze ścierkę, porządnie ją wyciśnij i przejdź do polerowania. Panele będą czyste i lśniące jak nigdy dotąd.

Więcej o: