Kosztuje 3 zł, masz to w swojej kuchni. Prosty trik usunie nawet najgorsze przypalenia z kuchenki

Pojawiające się coraz to nowsze zanieczyszczenia i przypalenia na twojej kuchence spędzając ci sen z powiek? Wciąż zastanawiasz się, jakich działań powinnaś się podjąć, aby jednocześnie doprowadzić sprzęt do porządku i go nie uszkodzić? Z pomocą przychodzą banalne i tanie rozwiązania. Potrzebne do ich wykonania rzeczy, być może i ty masz już w swojej kuchni!

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Czy wiedziałaś, że aby przywrócić czystość swojej kuchence, a nawet sprawić, że będzie lśniła jak nowa, nie musisz decydować się na stosowanie silnie żrących substancji chemicznych i wdychanie ich oparów? Co więcej, przy zastosowaniu bezpiecznych i naturalnych, a jednocześnie skutecznych rozwiązań, nie ucierpią również twoje dłonie! Brzmi zachęcająco, prawda? 

Istnieją domowe, ekologiczne i tanie sposoby, dzięki którym wyczyścisz swoją kuchenkę bez długich godzin szorowania i żmudnej pracy. Ponadto potrzebne do tego produkty, większość z nas ma już w swojej kuchni

Tani domowy sposób na czystą kuchenkę? To możliwe!

Chcąc ponownie cieszyć się czystą kuchenkę, pozbawioną nawet najgorszych przypaleń i zabrudzeń, nie musisz sięgać po ani po kosztownie specjalistyczne produkty do czyszczenia, ani po specjalistyczny sprzęt czyszczący. Potrzebne będą ci jedynie dwa produkty, które praktycznie każda z nas ma już w swojej kuchni.

Przy czyszczeniu zabrudzonej kuchenki za wyjątkowo pomocne wskazuje się  połączenie... sody oczyszczonej i cytryny! Cytrynowo-sodowa mieszanka jest nie tylko banalnie prosta w przygotowaniu, ale również wyjątkowo tania — za jedną sztukę cytryny i saszetkę sody oczyszczonej zapłacimy w sklepie najczęściej nie więcej niż 3 złote! Ten z pozoru trywialny domowy środek czyszczący bez problemu poradzi sobie nawet z przyschniętymi i ciężkimi do usunięcia zabrudzeniami. Wypróbuj, a efekty cię zachwycą!

OFERTY AVANTI24.PL: Żywe kolory i niebanalne wzory - te swetry robią furorę wśród fashionistek! Wyprzedaż do 65%

Jak przygotować cytrynowo-sodowy środek do czyszczenia? To naprawdę proste! 

Na początku wystarczy, że na powierzchnię pobrudzonej (i ostudzonej!) kuchenki wyciśniesz trochę soku z cytryny. Następnie do płaskiej, szerokiej miseczki wsyp odrobinę sody oczyszczonej i zamocz w niej połówkę cytryny. Kiedy soda przylepi się do owocu, bez większemu wysiłku otrzymasz naturalny czyścik.

Tak przygotowanym cytrusem delikatnie i dokładnie przecieraj kuchenkę okrężnymi ruchami. Naturalną reakcją, jak również oznaką, że środek czyszczący działa, będzie wydzielająca się piana. Na końcu wystarczy, że za pomocą papierowego ręcznika zetrzesz z powierzchni pozostałości domowego "detergentu" i rozpuszczonego brudu. Kuchenka będzie lśniła jak nowa!  

Zobacz wideo Jak zaoszczędzić prąd, piekąc w piekarniku i zmywając w zmywarce?
Więcej o: