Nałóż na deskę sedesową, a żółte plamy od razu znikną. Rozwiązaniem jest produkt za 3 zł

Jak szybko i skutecznie wyczyścić deskę sedesową? Skorzystaj z naturalnych oraz ekologicznych sposobów, które są tańsze niż chemiczne środki. Sprawdź domowe triki, które kosztują około 3 zł, a są niezwykle skuteczne.

Jak doczyścić żółte plamy na desce sedesowej bez szorowania? Okazuje się, że niektóre domowe sposoby mogą być niezwykle skuteczne. Wystarczy, że sięgniesz po produkty, które prawdopodobnie masz już w kuchni, a w kilka chwil pobędziesz się uporczywych zabrudzeń. 

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowa pasta czyszcząca na uporczywe zabrudzenia. Świetnie poradzi sobie z żółtymi plamami na desce

Żółte plamy na desce sedesowej możesz z łatwością usunąć za pomocą pasty czyszczącej, którą przygotujesz z domowych składników. Potrzebna ci do tego będzie soda oczyszczona oraz kwasek cytrynowy. Zmieszaj ze sobą jedno opakowanie sody z jednym opakowaniem kwasku i dokładnie wymieszaj. Dodaj do nich odrobinę wody, by powstała gęsta pasta. Tak przygotowaną mieszankę wetrzyj gąbeczką w deskę sedesową i pozostaw ją na 15 minut.

Po tym czasie zmyj i wyczyść toaletę, a na koniec umyj ją tak, jak zwykle. Po plamach nie będzie już śladu. Przygotowanie takiej pasty to koszt około 3 zł, co stanowi tańszą oraz ekologiczną alternatywę dla chemicznych środków.

Masz go w kuchni, lecz tym razem wykorzystaj w łazience. Czysta deska sedesowa w kilka chwil

Zamiast domowej pasty czyszczącej możesz wykorzystać inny skuteczny środek. Wystarczy, że zmieszasz ze sobą ocet spirytusowy oraz mydło w płynie w proporcjach 1:1. Tak przygotowana mieszanka świetnie poradzi sobie nie tylko z zabrudzeniami na desce sedesowej, lecz także na wielu innych powierzchniach, ponieważ jest bardzo uniwersalna. Wystarczy, że obficie spryskasz toaletę octową mieszanką i pozostawisz ją na 15 minut.

Po tym czasie wyczyść deskę gąbeczką, a skutecznie pozbędziesz się zabrudzeń. Deska toaletowa zalśni czystością i będzie wyglądała jak nowa. Jeśli chcesz, możesz też tę metodę połączyć z wykorzystaniem pasty z sody oraz kwasku, gdy trafisz na niezwykle uporczywe zabrudzenia.

Więcej o: