Ma 100 lat i wciąż pracuje jako lekarz. Jaki jest jego sekret? "Ludzie przez to usychają"

Howard Tucker jest neurologiem, pracuje w jednym ze szpitali w Cleveland w Stanach Zjednoczonych. Jest najstarszym praktykującym lekarzem na świecie. Urodził się w 1922 roku i w wieku stu lat wciąż jest aktywny zawodowo. Jaki jest jego sekret? Brzmi... zaskakująco.

Doktor Howard Tucker praktykuje od 1947 roku. Dziś już nie leczy pacjentów, ale wciąż uczy studentów i rezydentów, dodatkowo pracuje jako ekspert w sądowych sprawach medycznych. W 2021 roku trafił do Księgi Rekordów Guinnessa jako najstarszy praktykujący lekarz na świecie. Jakiś czas temu zdradził, jaki jest jego sekret długowieczności.

Zobacz wideo Rekordy polskiej telewizji. "Wielka gra" była nadawana 44 lata

Jest najstarszym praktykującym lekarzem na świecie. I nie wybiera się na emeryturę

Doktor Howard Tucker cieszy się doskonałym zdrowiem i kondycją. Od ponad 75 lat praktykuje jako neurolog. Dziś uczy rezydentów w szpitalu St. Vincent Charity Medical Center w Cleveland w stanie Ohio. Co ciekawe, w wieku 67 lat zdał egzamin adwokacki. Sam podkreśla, że nie ma zamiaru odchodzić na emeryturę. – Lubię to, co robię. Emerytura to wróg długowieczności. Ludzie przez to usychają – przyznał w rozmowie z news5cleveland.com. Lekarz nie wybiera się na emeryturę i zamierza pracować do końca życia. 

Po 75 latach wciąż lubię kontakt z pacjentami i stymulację, jaka z niego wynika. Często analizuję problemy, z którymi spotkałem się w przeszłości i radość sprawia mi czytanie o postępach.

– zaznaczył w tekście opublikowanym w New York Times. Nie tylko Howard wciąż praktykuje. Również jego 88-letnia żona wciąż pracuje jako psychiatra. Doczekali się czwórki dzieci, a jeden z jego wnuków właśnie pracuje nad filmem dokumentalnym o swoim dziadku.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ma 100 lat i wciąż jest aktywny zawodowo. Jaki jest jego sekret?

Jaki jest jego sekret długowieczności? – Geny to dobry początek – przyznał w rozmowie z portalem news5cleveland.com. – I wszystko z umiarem, może z wyjątkiem palenia papierosów – dodał. Sam nigdy nie sięgnął po papierosa. W rozmowie z guinnessworldrecords.com stwierdził, że ważne jest dbanie o zdrowie. – Umiarkowanie w jedzeniu i piciu alkoholu. I szczęście – zaznaczył. Ważne jest też posiadanie pasji, którą warto rozwijać. Dla Tuckera jest nią medycyna. – Musisz być szczęśliwy w swojej pracy i w życiu prywatnym – przyznał.

Więcej o: