Rodzice coraz chętniej nadają to imię dzieciom. Kojarzy się ze szlachetnością i wyższymi sferami

Dla części rodziców wybór imienia dla dziecka to ogromny problem. Nadaje człowiekowi tożsamość, dlatego znalezienie tego idealnego jest bardzo trudne. Istnieje jednak imię, które jest coraz chętniej wybierane przez przyszłych rodziców. Kojarzy się ono z wyższymi sferami i arystokracją.

Przy wyborze imienia dla dziecka część osób kieruje się znaczeniem i symboliką. Istnieje imię, które kojarzy się ze szlachetnością i jest chętnie wybierane przez przyszłych rodziców. Niegdyś nadawano je potomkom szlachciców. 

Zobacz wideo Co zrobić w sytuacji, kiedy dziecko je za dużo?

Imię z wyższych sfer. Znaczenie imienia Klara

Imię Klara jest niezwykle popularne w Polsce, ale również za granicą. Pochodzi z języka łacińskiego od słowa "clarus", co oznacza "jasny" lub "sławny". Imię to rozsławiła święta Klara z Asyżu, przyjaciółka świętego Franciszka i założycielka zakonu klarysek, jednego z surowych zakonów kobiecych. Imię to pojawiło się w Polsce w okolicach XIII wieku, lecz popularność zyskało pięć wieków później. Osoba o imieniu Klara jest skryta i nie okazuje wielu emocji. Nigdy nie wiadomo, co naprawdę myśli lub czuje. Cechują się bogatym życiem wewnętrznym. Wrażliwość Klary sprawia, że świetnie odnajdzie się w zawodzie lekarza, pielęgniarki czy psychologa, a wnikliwość predysponuje ją do zawodów, gdzie wymagana jest umiejętność logicznego myślenia. Rodzinę stawia na pierwszym miejscu i jest w stanie zrobić dla niej wszystko. Klary uchodzą za dobre żony i wspaniałe matki. Imię to kojarzone jest z arystokracją i wyższymi sferami. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Klara to numerologiczna siódemka. Co to oznacza?

Klara jest numerologiczną siódemką, co oznacza, że łączy się z wpływem Neptuna i Jowisza. Cechuje się romantyzmem, mistycyzmem i dużą wyobraźnią. Siódemki to osoby wrażliwe i posiadające świetną intuicję. Bardziej doceniają świat wewnętrzny niż zewnętrzny. Skupiają się na duchowości i są niezwykle kreatywne.

Więcej o: