Jak pozbyć się sierści pupila z kanapy? Wypróbuj jeden z naszych Myków

Pupile w naszych domach to wielkie szczęście. Niestety wszyscy właściciele czworonogów z sierścią wiedzą, że to też nie lada wyzwanie. W dzisiejszym odcinku Myka nasz ekspert Tomasz Pazdyk pokaże wam, jak pozbyć się sierści pupila z kanapy.

Psy i koty są wdzięcznymi zwierzętami, dlatego życie z nimi u boku jest bardzo przyjemne. Wielogodzinne zabawy i spacery to coś, co odpręża nas po zabieganym, ciężkim dniu w pracy czy na uczelni. Okazuje się, że skuteczne czyszczenie kanapy ze zrzucanej sierści nie należy do miłych zadań. Na szczęście można się pozbyć problemu, stosując sprawdzone domowe sposoby. Dzięki nim szybko zapomnisz o kłaczkach. 

Zobacz wideo Jak pozbyć się sierści pupila z kanapy? Wypróbuj jeden z paru sposobów

Jak pozbyć się sierści z kanapy?

Tomek Pazdyk, nasz mykowy ekspert ma dla was cztery sposoby na pozbycie się sierści z kanapy. Pierwszym z nich są mokre chusteczki. Wystarczy, że weźmiecie jedną i przetrzecie nią kanapę. W ten sposób sierść z niej zniknie. Drugim sposobem jest mokra rękawiczka. Zwilż rękawicę i pocieraj nią energicznie powierzchnię, na której osiadła sierść pupila. To szybki sposób na przywrócenie kanapie świeżego wyglądu. 

Jeśli powyższe sposoby się nie sprawdzają, wypróbujcie patent z taśmą klejącą. Wystarczy, że przykleicie ją do kanapy i energicznym ruchem ręki zerwiecie jak podczas depilacji. Efekt gwarantowany. A jeśli już nic nie działa, to pomóc nam może sylikonowa rolka. Wystarczy przejechać po kanapie, zebrać sierść, a potem wszystko umyć pod bieżącą wodą. 

Jak pozbyć się papierosowego zapachu z mieszkania? Nasz ekspert ma na to Myk Jak pozbyć się papierosowego zapachu z mieszkania? Nasz ekspert ma na to Myk

Inne sposoby na pozbycie się sierści z domu

Poza tym, co w dzisiejszym odcinku pokazał nam Tomek, możecie wypróbować również inne triki na pozbycie się sierści z waszego domu. 

Najprostszym rozwiązaniem, żeby pozbyć się sierści z ubrań będzie zrobienie prania z użyciem płynu antystatycznego. Produkt ten przyczyni się do zneutralizowania ładunku elektrycznego, a sierść łatwiej odczepi się od ubrań. Płyn zapobiega elektryzowaniu się odzieży. Można również użyć rolek do czyszczenia, lecz efekty mogą nie być spektakularne.

A co jeśli nie możemy uporać się z sierścią na dywanie? Podobnie jak w przypadku kanapy sprawdzi się woda. Wystarczy delikatnie namoczyć ściereczkę wodą i przetrzeć dywan. Czynność należy wykonać kilka razy. Zdecydowanie szybszym sposobem na pozbycie się sierści z tkaniny będzie zastosowanie gumowej miotły. Po użyciu wystarczy opłukać wodą. 

Przekrój ziemniaka na pół i przetrzyj nim lustro lub szybę. Efekt? Nie pożałujesz Przekrój ziemniaka na pół i przetrzyj nim lustro. Efekt? Nie pożałujesz

Więcej o: