Włóż to do spłuczki, a zmniejszysz rachunki. Nietypowy trik zaskoczy niejedną panią domu

W czasach, gdy artykuły w sklepach są coraz droższe wiele osób szuka realnych sposobów na oszczędzanie. Okazuje się, że można zmniejszyć zużycie wody poprzez włożenie do spłuczki toalety przedmiotu, który zazwyczaj wyrzucamy do śmieci. Sprawdź, na czym polega ta metoda.

Wysoka inflacja sprawia, że wielu ludzi szuka sposobów na oszczędzanie. Często staramy się zmieniać nawyki dotyczące ogrzewania oraz zużywania prądu i wody, by rachunki były niższe. Okazuje się, że prosty trik skutecznie w tym pomoże. Wystarczy, że w spłuczce w toalecie umieścisz pewien niepozorny przedmiot, który zazwyczaj wyrzucasz do śmieci.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Włóż to do spłuczki, a zmniejszysz rachunki. Niezawodny trik na oszczędzanie wody

Spłukiwanie wody w toalecie często wymaga zużycia dużej ilości cieczy. Okazuje się, że oprócz zamontowania spłuczki z dwoma trybami, można oszczędzić na rachunkach również i w inny sposób. Pomoże wykorzystanie plastikowej butelki, którą zazwyczaj po spożyciu napoju wyrzucamy do śmieci.

Wystarczy zakręcić zawór doprowadzający wodę i opróżnić zbiornik spłuczki w toalecie. Kolejnym krokiem jest wypełnienie półlitrowej plastikowej butelki wodą (sprawdzą się pozostałości z kąpieli lub sprzątania), podniesienie klapy spłuczki i umieszczenie przedmiotu w środku — najlepiej, by znajdował się po przeciwnej stronie od wlewu. Na koniec należy zamknąć klapę, odkręcić zawór i poczekać, aż spłuczka napełni się wodą. Metoda sprawi, że w zbiorniku znajdzie się mniej wody, dzięki czemu podczas spłukania zmniejszy się też jej zużycie.

Jak oszczędzać wodę w domu jednorodzinnym? Proste działania pozwolą obniżyć rachunki

Oprócz triku ze spłuczką warto na co dzień stosować inne metody, które pozwolą realnie oszczędzić wodę i obniżyć rachunki.

  1. Bierz szybki prysznic zamiast długich kąpieli — Czterominutowy prysznic zużywa nawet 4 razy mniej wody, niż kąpiel w wannie. Jeśli go nie posiadasz, warto nie napełniać wanny do pełna.
  2. Wykorzystuj wodę kolejny raz — Woda z kąpieli czy zmywania naczyń może posłużyć ponownie, na przykład do spłukiwania toalety.
  3. Gdy myjesz zęby, zakręcaj wodę — Podczas szczotkowania zębów warto odkręcać ją tylko do napełnienia kubeczka, mycia szczoteczki czy opłukiwania jamy ustnej.
  4. Wypełniaj zmywarkę i pralkę do końca — Tym samym zmniejszysz częstotliwość zmywania naczyń i prania, oraz oszczędzisz wodę.
Więcej o: