Zaskakujący trend z TikToka - shower onion. Co daje trzymanie cebuli w łazience?

Takiego wykorzystania cebuli chyba nikt się nie spodziewał. Prysznicowa cebula szturmem podbiła serca użytkowników TikToka. Brzmi abstrakcyjnie, ale wiele osób przekonuje, że to świetny pomysł na pozbycie się problemu w łazience.

TikToka to prawdziwa skarbnica trendów i porad domowych. Często wydaję się one dosyć absurdalne, ale również bardzo pomysłowe. Nie tak dawno użytkownicy entuzjastycznie dzielili się nagraniami z zachwytem nad metodą "shower onion", w Polsce znany jako prysznicowa cebula. Co daje trzymanie cebuli w łazience? Podobno skutecznie zwalcza pewien problem.

OFERTY AVANTI24.PL: Luksusowe dodatki i akcesoria na prezent

Delikatne nosy nie zawsze lubią odświeżacze. Prysznicowa cebula naprawdę zaskakuje

Uciążliwe zapachy w łazience na ogół zwalcza się patyczkami zapachowymi, aerozolami czy wkładami z olejkiem zapachowym do kontaktu. Możliwości jest sporo, jednak wiele osób nie lubi tak silnych zapachów, dlatego szukają też sposobów na pozbycie się zapachów bez maskowania ich innymi, przyjemnymi, ale bardzo mocnymi. W tym kontekście pomysł na wykorzystanie cebuli to neutralizowanie zapachu wydaje się dosyć zaskakujący, bo przecież jej aromat również nie należy do najprzyjemniejszych. Jednak TikTokerzy przekonują: Jeśli coś jest głupie, ale działa, to znaczy, że głupie nie jest. 

Ale co z tą cebulą? Wystarczy ją umieścić

Podobno cebulę wystarczy położyć w łazience, bez obierania jej i już to wystarczy. Niektórzy układają je w szklanych misach niczym ozdobne kompozycje. Inni sugerują, żeby cebulę pokroić, zalać zimną wodą i takie naczynie ustawić w łazience, a wtedy powinna ona skutecznie wchłonąć przykre zapachy. Opinii jest mnóstwo, sporo osób deklaruje, że pomysł ten jest absolutnie irracjonalny. Mimo wszystko nie naraża on zdrowia ani nie kosztuje zbyt wiele, dlatego można go przetestować

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: