Dzieli ich 18 lat. "W świecie facetów jest to sukces, jeżeli ma się o wiele młodszą żonę"

Są małżeństwem od 14 lat. Jak Piotr Rubik zdobył serce 18 lat młodszej modelki Agaty? Choć ich relacja od początku budziła wiele emocji, dzisiaj tworzą niezwykle zgrane małżeństwo.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdy się poznali, on był u szczytu sławy i był uznanym twórcą muzycznym, ona zaś stawiała pierwsze kroki w modelingu. Ich relacja budziła wiele emocji z uwagi na dzielącą ich różnicę wieku, ale już od ponad 14 lat tworzą jedno z najzgodniejszych małżeństw w show-biznesie.

Zobacz wideo Agata Rubik miała jedną operację plastyczną. „Sprawa zdrowotna"

Piotr Rubik stracił głowę dla Agaty Paskudzkiej. Jak się poznali?

Poznali się w 2005 roku podczas finałów Miss Polonia, w których Agata, jeszcze wówczas Paskudzka, zdobyła tytuł II wicemiss. Piotr Rubik, tworząc oprawę muzyczną do wydarzenia, został od razu oczarowany. Przed finałowym występem, podszedł do dziewczyny i oznajmił, że jego zdaniem i tak jest najpiękniejsza bez względu na wynik wyborów i będzie grał wyłącznie dla niej. W rozmowie z Izabelą Janachowską kompozytor zdradził, że jego przyszła żona wcześniej pojawiła się w jego śnie:

Było bardzo dużo fajnych dziewczyn, a mimo to ja od razu zauważyłem tylko Agatę. Tylko ją widziałem (...) Agata mi się wcześniej trochę śniła. Po premierze 'Tu es Petrus' w czerwcu miałem wypadek motocyklowy i przez 6 tygodni byłem w gipsie, jeździłem do szpitala i na rehabilitację. Miałem taki sen, że w szpitalu, co są takie duże windy (...) śniło mi się, że otwierają się te drzwi i wychodzi ona.

Agata natomiast zdradziła, że nie zwróciła uwagi na Piotra ze względu na różnicę wieku. Nie wiedziała również, kim jest Rubik. W tamtym czasie była skupiona wyłącznie na konkursie.

Pierwsza randka niczym z filmu. Podryw na Jamesa Bonda i spełnione marzenie muzyka

Agata Rubik wiele lat później zdradziła na swoim profilu Instagramie, jak wyglądały kulisy ich pierwszej randki. Okazuje się, że Piotr Rubik poderwał przyszłą żonę, wcielając się w rolę Jamesa Bonda na planie programu "Mój pierwszy raz". Jego wybranka została wtedy dziewczyną agenta 007, spełniając jednocześnie jego marzenie.

14 lat temu dostałam telefon z TVP2 z prośbą o pomoc w realizacji marzenia bohatera odcinka Piotra Rubika, który to zapragnął wcielić się w rolę Jamesa Bonda. Partnerką Agenta 007 nie miał być nikt inny, tylko poznana podczas zgrupowania Miss Polonia 2005 ruda dziewczyna, czyli ja? Nie miałam więc wyjścia i tak to wszystko się zaczęło…
 

Początki ich znajomości nie należały jednak do najłatwiejszych. Modelka była świeżo upieczoną maturzystką, która rozpoczęła studia na wydziale dziennikarstwa we Wrocławiu, więc nie mogła zbyt często pojawiać się w Warszawie. Kompozytor podjął więc decyzję o tymczasowej przeprowadzce do rodzinnego miasta ukochanej. Wynajął mieszkanie, aby być blisko Agaty. Trzy lata później, w czerwcu 2008 roku, zostali małżeństwem.

Miłość nie ma granic, a wiek to tylko liczba. "Tak było zapisane w gwiazdach"

Piotr Rubik w rozmowie z Izabelą Janachowską przyznał, że wiedział, że są sobie z Agatą przeznaczeni. 

Wierzę w przeznaczenie. Żaden podryw nie wyjdzie, jeżeli nie jesteśmy sobie przeznaczeni. U nas się udało, bo mieliśmy być ze sobą. Po prostu tak było zapisane w gwiazdach.
 

Niespełna rok po ślubie na świat przyszła pierwsza córka pary Helena, a w 2013 r. Alicja. Jak okazuje się w ich przypadku, różnica wieku od samego początku nie stanowiła problemu, a założenie rodziny tylko scementowało łączące ich uczucie. W programie Izabeli Janachowskiej, Piotr Rubik wyznał:

Ci, którzy sobie żartowali z tego albo mówili złe rzeczy już teraz zamilkli, bo widzą, że to wszystko działa. W świecie facetów jest to sukces, jeżeli ma się o wiele młodszą żonę. Ze strony moich kolegów czy przyjaciół absolutnie był szacun.
Więcej o: