Te kobiety mogą mieć problem z osiągnięciem orgazmu. Eksperci wskazują trzy przyczyny

Okazuje się, że kobiety, które mają problem z osiągnięciem orgazmu, łączą pewne wspólne przypadłości. Badania wykazały, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Powód może być dla wielu prawdziwym zaskoczeniem.

Badania opublikowane w czasopiśmie "Urology" wykazują, że ogromny wpływ na życie seksualne ma jakość snu. Wpływa to szczególnie na kobiety, które mogą przez to mieć problem z osiągnięciem orgazmu. Gdzie dokładnie leży przyczyna? Eksperci wskazują na kilka przypadków.

Zobacz wideo "Nie ma czegoś takiego jak orgazm łechtaczkowy!". Seksuolog obala popularny mit i przekonuje, że orgazmu można się nauczyć

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Masz problem z osiągnięciem orgazmu? Lepiej przyjrzyj się jakości snu

Statystyki pokazują, że wielu mężczyzn chrapie podczas snu, jednak dotyczy to również kobiet. Okazuje się, iż może to być przyczyna, która wpływa u nich na brak orgazmu. Według brytyjskiego magazynu "Independent" badanie wykazało, że kobiety, które chrapią, mają problemy z osiągnięciem orgazmu oraz znacznie częściej cierpią z powodu dysfunkcji seksualnych. Podobne wyniki osiągnięto podczas badania, którego wyniki opublikowano w czasopiśmie "Urology". Jak możemy przeczytać:

Zaburzenia seksualne częściej występują u kobiet cierpiących na obturacyjny bezdech senny, bezsenność lub zaburzenia rytmu dobowego.

Badanie to opierało się na analizie dokumentacji medycznej około trzech milionów kobiet.

Jakie wyniki uzyskano podczas badania? Niektórzy mogą być zaskoczeni

Badanie wykazało, że kobiety cierpiące na bezdech senny były dwukrotnie bardziej narażone na problemy związane z zaburzeniem podniecenia seksualnego, a 70% badanych miało problem z osiągnięciem orgazmu. Okazało się, że nie bez znaczenia jest też bezsenność. Kobiety, które na nią cierpią były dwa lub trzy razy bardziej narażone na problemy o podłożu seksualnym.

Jak wskazuje doktor Taylora Kohna, obie przypadłości są często niezdiagnozowane i nieleczone. Zakłócony sen powoduje spadek poziomu estrogenu oraz testosteronu, które odgrywają ogromną rolę w życiu seksualnym kobiet i mężczyzn, wpływając na popęd seksualny.

Więcej o: