Te kobiety mogą mieć problem z osiągnięciem orgazmu. Eksperci wskazują trzy przyczyny

Okazuje się, że kobiety, które mają problem z osiągnięciem orgazmu, łączą pewne wspólne przypadłości. Badania wykazały, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Powód może być dla wielu prawdziwym zaskoczeniem.

Badania opublikowane w czasopiśmie "Urology" wykazują, że ogromny wpływ na życie seksualne ma jakość snu. Wpływa to szczególnie na kobiety, które mogą przez to mieć problem z osiągnięciem orgazmu. Gdzie dokładnie leży przyczyna? Eksperci wskazują na kilka przypadków.

Zobacz wideo "Nie ma czegoś takiego jak orgazm łechtaczkowy!". Seksuolog obala popularny mit i przekonuje, że orgazmu można się nauczyć

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Masz problem z osiągnięciem orgazmu? Lepiej przyjrzyj się jakości snu

Statystyki pokazują, że wielu mężczyzn chrapie podczas snu, jednak dotyczy to również kobiet. Okazuje się, iż może to być przyczyna, która wpływa u nich na brak orgazmu. Według brytyjskiego magazynu "Independent" badanie wykazało, że kobiety, które chrapią, mają problemy z osiągnięciem orgazmu oraz znacznie częściej cierpią z powodu dysfunkcji seksualnych. Podobne wyniki osiągnięto podczas badania, którego wyniki opublikowano w czasopiśmie "Urology". Jak możemy przeczytać:

Zaburzenia seksualne częściej występują u kobiet cierpiących na obturacyjny bezdech senny, bezsenność lub zaburzenia rytmu dobowego.

Badanie to opierało się na analizie dokumentacji medycznej około trzech milionów kobiet.

Jak wyczyścić materac?Jak wyczyścić materac? Kosztuje 2 zł, a sprawi, że plamy i smród znikną

Jakie wyniki uzyskano podczas badania? Niektórzy mogą być zaskoczeni

Badanie wykazało, że kobiety cierpiące na bezdech senny były dwukrotnie bardziej narażone na problemy związane z zaburzeniem podniecenia seksualnego, a 70% badanych miało problem z osiągnięciem orgazmu. Okazało się, że nie bez znaczenia jest też bezsenność. Kobiety, które na nią cierpią były dwa lub trzy razy bardziej narażone na problemy o podłożu seksualnym.

Jak wskazuje doktor Taylora Kohna, obie przypadłości są często niezdiagnozowane i nieleczone. Zakłócony sen powoduje spadek poziomu estrogenu oraz testosteronu, które odgrywają ogromną rolę w życiu seksualnym kobiet i mężczyzn, wpływając na popęd seksualny.

Domowe maseczki na twarzZamiast jeść, połóż na twarz. Daje efekt mikrodermabrazji za 300 zł

Więcej o: