Polka podniosła 12 mężczyzn. Jako najsilniejsza kobieta na świecie 4 razy trafiła do Księgi Guinnessa

Aneta Florczyk to czterokrotna mistrzyni tytułowana najsilniejszą kobietą na świecie. Na swoim koncie ma liczne osiągnięcia oraz rekordy. Jednego z nich nie udało się pobić nikomu, mimo że od jego ustanowienia minęło 15 lat.

Aneta Florczyk Kielak urodziła się 26 lutego 1982 roku w Malborku. Jest popularną i wielokrotnie nagradzaną polską strongwoman, która na swoim koncie ma wiele tytułów. Na przestrzeni lat trzykrotnie pojawiła się także w Księdze Rekordów Guinnessa

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Oto największy samolot świata. Tak założyciel Microsoftu chce sięgnąć kosmosu

Zaczynała jako nastolatka. Czterokrotnie była mistrzynią świata

Aneta Florczyk karierę sportową rozpoczęła już jako nastolatka. Gdy miała 16 lat, wystartowała w trójboju siłowym. W swojej karierze była pierwszą Polką, która później przekroczyła w nim ciężar o masie 500 kilogramów. W 2002 roku rozpoczęła treningi typowe dla strongwoman, a już rok później wygrała pierwsze Mistrzostwa Świata, które odbyły się w Zambii. Później zwyciężyła także w Mistrzostwach Europy. Co ciekawe, mogliśmy podziwiać ją również w drugiej edycji programu "Gwiazdy tańczą na lodzie", gdzie zajęła 3. miejsce. W 2008 roku została zaproszona do udziału w hiszpańskiej edycji Księgi Rekordów Guinnessa.

 

Najsilniejsza kobieta na świecie. W Księdze Rekordów Guinnessa zapisała się kilkukrotnie

Już za pierwszym razem udało jej się ustanowić rekord w zwijaniu patelni na czas. Przez minutę udało jej się to z czterema sztukami. Pod koniec tego samego roku poprawiła ten rekord o kolejną sztukę. Wkrótce potem ustanowiła jeszcze jeden, który polegał na podnoszeniu dorosłych mężczyzn nad głowę. Udało jej się z dwunastoma. Obecnie oba rekordy zostały pobite.

Od 2008 roku jest rekordzistką, jeśli chodzi o ilość uzyskanych tytułów Najsilniejszej Kobiety na świecie, który wywalczyła aż cztery razy. Było to w latach 2003, 2005, 2006 i 2008. Do tej pory jest to rekord światowy, którego nie udało się pobić żadnej innej kobiecie.

Obecnie Aneta Florczyk zajmuje się wychowywaniem dzieci oraz tworzeniem diet. W mediach społecznościowych dzieli się przepisami na pyszne i zdrowe posiłki. Można obserwować ją na YouTube oraz Instagramie.

 
Więcej o: