Jak pozbyć się szczurów? Wykorzystaj owoc, który szybko i skutecznie przegoni gryzonie

Jak pozbyć się szczurów? W nierównej walce z gryzoniami warto wykorzystywać humanitarne metody, które nie pozbawią ich życia, a jedynie odstraszą. Okazuje się, że skuteczne jest rozkładanie w zakamarkach pokrojonego na ćwiartki owocu, który jest przez wielu z nas uwielbiany.

Szczury często szukają schronienia i pożywienia w pobliżu naszych domów, a co za tym idzie, zdarza się, że przedostają się do środka. Gryzonie, choć inteligentne, powodują zniszczenia wśród mebli, wyjadają zapasy i przenoszą szkodliwe dla człowieka choroby. Niektórzy uważają, że pozbycie się ich jest praktycznie niemożliwe, jednak istnieją domowe sposoby, które rozwiążą problem w krótkim czasie. Przede wszystkim warto postawić na zapachy, których nie znoszą. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zosia ratuje zwierzęta laboratoryjne

Jak pozbyć się szczurów? Ten owoc przypada do gustu ludziom, jednak szybko przegoni gryzonie

W nierównej walce ze szczurami warto wykorzystywać sposoby, które nie dość, że są humanitarne, to jeszcze naturalne. Nie pozbawią gryzoni życia, ale skutecznie je przegonią i sprawią, że poszukają schronienia z dala od naszego domu. Jedyne czego potrzebujesz, to cytryna, którą wielu z nas dodaje do herbaty i ciast. Wystarczy pokroić ją na ćwiartki i rozłożyć w zakamarkach, w których mogą znajdować się szczury. Skuteczne będzie też położenie owocu przy drzwiach i innych szczelinach, co zapobiegnie przedostaniu się gryzoni do piwnicy czy innego pomieszczenia gospodarczego. Oprócz tego warto co jakiś czas skraplać pokoje sokiem z cytryny.

Skuteczny sposób na szczury. Rozłóż ząbki w zakamarkach, a żaden gryzoń się nie przeciśnie

Oprócz triku z cytryną warto też umieszczać w zakamarkach i szczelinach obrane ząbki czosnku, które dla lepszego efektu można przekroić na pół. To sprawi, że warzywo będzie wydzielać jeszcze więcej zapachu odstraszającego gryzonie.

Jeśli martwi cię, że szczury opanują ogród, możesz postawić na uprawę roślin, które je do tego zniechęcą. Mowa o dzikiej mięcie, oleandrze, wrotyczu, rumianku i pomidorach. Dzięki nim szkodniki nie będą zainteresowane eksplorowaniem posesji, a ty odetchniesz z ulgą.

Więcej o: