Stewardessa radzi, aby wrzucić butelkę pod hotelowe łóżko. Powód zaskakuje

Stewardessa Esther podzieliła się na TikToku prostym trikiem na szybkie sprawdzenie, czy ktoś niepożądany nie przebywa oprócz nas w pokoju hotelowym. Okazuje się, że o bezpieczeństwo pomoże zadbać zwykła plastikowa butelka, którą często wyrzucamy do śmieci.

Zdarza się, że podróżni mimo zamkniętych drzwi nie czują się bezpiecznie w pokoju hotelowym. Gdy wchodzi się do pomieszczenia po długiej nieobecności lub pierwszy raz warto sprawdzić, czy ktoś niepożądany nie chowa się pod naszym łóżkiem. Stewardessa Esther podzieliła się na TikToku prostym trikiem, który w trosce o bezpieczeństwo każdy powinien znać.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Stewardesa Justyna Kłęk opowiada o tajnikach swojego zawodu

Stewardessa wrzuca butelkę pod łóżko w hotelu. To kwestia bezpieczeństwa

Stewardessa Esther nagrywa na TikToku filmiki, w których dzieli się swoimi trikami dotyczącymi podróżowania i mieszkania w hotelach. Jakiś czas temu pokazała, co zrobić po wejściu do wynajętego pokoju, jeśli obawiamy się, że może znajdować się w nim ktoś niepożądany. Zdarza się, że boimy się schylić, by sprawdzić, czy ktoś nie schował się pod łóżkiem. Wystarczy więc wrzucić pod nie plastikową butelkę i zobaczyć, co się stanie. Jeśli nikogo tam nie ma, potoczy się i zobaczymy ją z drugiej strony. W innym wypadku możemy mieć powód do obaw.

Inna stewardessa Nassim w rozmowie z portalem "Express.co.uk" wyjaśniła, dlaczego natychmiastowe sprawdzenie pokoju po wejściu do środka ma ogromne znaczenie. - Kiedy zaczęłam latać, usłyszałam historię, w której członek załogi wszedł do pokoju hotelowego i nie sprawdził go właściwie. Okazało się, że ktoś się tam ukrył. Został zaatakowany, więc za każdym razem, gdy wchodzę do pokoju, używam walizki, by drzwi zostały otwarte. Następnie sprawdzam wszystko — powiedziała. Nassim wyjaśniła też, które miejsca są warte sprawdzenia. - Sprawdziłabym łazienkę, pod łóżkiem, w szafach, pod stołem i za zasłonami.

Esther dzieli się przydatnymi trikami hotelowymi. Rozwiążą niejeden problem

W nagraniu na TikToku oprócz triku z plastikową butelką Esther przedstawiła też inne metody, które pomagają jej podczas pobytu w hotelu.

  1. Jeśli masz w łazience plastikowy kubeczek, ustaw go do góry dnem. Wbij w nie szczoteczkę do zębów, dzięki czemu przedmiot nie upadnie na umywalkę, która może nie być odpowiednio zdezynfekowana.
  2. Jeśli ubrania są pogniecione, powieś je w łazience na wieszaku i weź prysznic. Pod wpływem ciepła, wilgoci i pary staną się wyprostowane i odświeżone.
  3. Jeśli lustro w łazience zaparowało, a chcesz się w nim przejrzeć, potraktuj je ciepłym powietrzem z suszarki do włosów. Problem zniknie natychmiast.
  4. Jeśli nie wzięłaś w podróż głośnika, włóż telefon do kubka i włącz muzykę. Dzięki temu będzie ją słychać o wiele lepiej.
Więcej o: