Jak szybko i skutecznie odstraszyć kunę? Prosty trik podbija sieć. Wystarczy jedna rzecz

Wydawało ci się, że kuny atakują jedynie w trakcie ciepłych pół roku? Nic bardziej mylnego! Te z pozoru niewinne stworzenia mogą narobić sporych szkód w twoim garażu, piwny, na strychu, a nawet pod maską auta również podczas zimowych dni. Podpowiadamy, jak w łatwy i szybki sposób nie tylko odstraszysz kunę, ale również zapobiegniesz jej powracaniu.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Czy wiedziałaś, że już po najmniejszych poszlakach możesz rozpoznać, że właśnie w twoim domu zadomowiły się kuny? Okazuje się, że pozostawiają one po sobie charakterystyczne ślady i najczęściej zachowują się w identyczny sposób. Mają one także w zwyczaju oznaczanie swojego terytorium, z czym wiąże się powstawanie poważnych szkód w miejsca, w którym postanowiły się osiedlić. Istnieje jednak prosty, domowy sposób, który bez wydawania fortuny pozwoli ci pozbyć się tego uporczywego problemu. Brzmi ciekawie, prawda? 

Jak rozpoznać, czy w twoim domu zadomowiła się kuna? Na to musisz zwrócić uwagę

Ślady zębów lub dziury na meblach i rurach, nietypowe zwierzęce odgłosy i piski dochodzące z kanałów wentylacyjnych lub trójkątne ślady ugryzień na różnego rodzaju kablach — to tylko niektóre ze znaków, sugerujących, że w twoim najbliższym otoczeniu zadomowiła się kuna. Jak w łatwy i bezpieczny sposób poradzić sobie ze wspomnianym szkodnikiem

Z pewnością pomogą ci przy tym specjalistyczne środki zapachowe odstraszające kuny. Takie specjalnie mieszanki znajdziesz m.in. w sklepach z narzędziami. Jednak często na odpowiednich forach, pojawia się wątek sugerujący, że to dowolna kostka toaletowa poradzi sobie z problemem najlepiej. Takich środków istnieje wiele, jednak najważniejsze, aby produkt, który postanowimy zastosować w takiej sytuacji, miał silny i intensywny zapach. Dlaczego? Kunom taka właśnie woń kojarzy się z zagrożeniem, dlatego z pewnością nie osiedlą się, a nawet nie zbliżą się one do miejsca, gdzie ją wyczują. 

OFERTY AVANTI24.PL: Twarzowe kolory i luźne fasony to HOT trend na wiosnę! Kobiece bluzy wielkich marek to must-have

Jak skutecznie odstraszyć kunę? Pomoże ci w tym twój pupil! 

Mało kto wie, że wyjątkowo skutecznym i zupełnie darmowym sposobem na odstraszenie kun jest zastosowanie przy tym... sierści zwierząt domowych! Wystarczy rozmieścić ją wzdłuż szlaków wędrówki wspomnianego szkodnika. Dla kun sierść psa lub kota znajdująca się w pobliżu lub po prostu jej zapach jest wyraźnym sygnałem, że w pobliżu grasuje zagrożenie. 

Innymi aromatami, których nie tolerują kuny, są m.in. cynamon, sok z cytryny, a także mięta pieprzowa. Jeżeli nie jesteś posiadaczką żadnego domowego zwierzęcia, możesz zdecydować się na pokrojenie cytryny i rozłożenie w miejscach przebywania kuny.

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz
Więcej o: