Metoda "palm trick" pomaga zaoszczędzić majątek przy praniu. Wcześniej nieznana, dziś podbija sieć!

Dzięki pojawieniu się pralek, pranie ubrań stało się o wiele łatwiejsze niż kiedyś, gdy trzeba było robić to ręcznie. Mimo że urządzenie to pozwala nam zaoszczędzić mnóstwo czasu, to jednak pochłania ono niemało prądu, za który płacimy często ogromne rachunki. W jaki sposób używać pralki, aby nie wydać przy tym fortuny? Pomoże ci w tym prosty trik!

Pranie ubrań w pralce przez wiele z nas zaliczane jest do jednych z najmniej uciążliwych domowych obowiązków. Jednak czy wiedziałaś, że każde skorzystanie ze wspomnianego urządzenia, wiąże z pobraniem niemałej ilości prądu? Tym samym decydując się na częste czyszczenie ubrań, narażone jesteśmy na wydawanie fortuny na opłacenie przyszłych rachunków. 

Istnieje jednak prosty sposób, który pozwoli ci zrobić to bardziej efektywnie, a przy tym zaoszczędzić majątek. Jeżeli jeszcze nigdy nie słyszałaś o banalnym triku zwanym "palm trick" stosowanym podczas prania, koniecznie musisz to zmienić!

Jak sprawdzić, czy ilość ubrań w pralce jest odpowiednia? Istnieje prosty sposób!

Praktycznie wszystkie znamy to doskonale — napełnienie pralki brudnymi elementami garderoby, dodanie wybranego detergentu i włączenie odpowiedniego programu urządzenia. Dzieje się to błyskawicznie! Nie bez powodu pranie ubrań nazywane jest jednym z najprostszych domowych obowiązków. Jednak czy wiedziałaś, że możesz robić to efektywniej i przy tym zaoszczędzić niemałą kwotę? 

"Palm trick" to prosta i poręczna sztuczka, którą powinna poznać każda osoba na co dzień zmagająca się z praniem dużych ilości ubrań. Jeżeli nigdy wcześniej o niej nie słyszałaś, ten artykuł jest właśnie dla ciebie! 

Wiele z nas często zapomina o tym, aby do bębna nie ładować zbyt wielu rzeczy. Przeładowana pralka nie będzie miała możliwości na dobre i dokładne wypranie brudnych ubrań. W takiej sytuacji może nawet dojść do uszkodzenia wspomnianego urządzenia, nawet jeżeli na jego zakup wydałaś fortunę, a sprzedawca zapewnił cię, że dokonałaś najlepszego wyboru. 

Na czym polega metoda palm trick? Eksperci potwierdzają jej skuteczność!

Eksperci z firm produkujących pralki zgodnie przyznają, że to ile rzeczy maksymalnie możemy władować do bębna piorącego urządzenia, da się łatwo sprawdzić przy pomocy banalnej sztuczki. Właśnie tu z pomocą przychodzi metoda znana jako „palm trick". Na czym dokładnie polega? 

Wystarczy, że do wypełnionymi ubraniami bębna pralki włożysz dłoń z rozstawionymi palcami. Jeżeli swobodnie zmieści się ona między ubrania a górną ścianę urządzenia — możesz bez obaw włączyć pranie, ponieważ ilość załadowanych ubrań jest optymalna. Jeżeli jednak będzie brakować przestrzeni, oznaczać to będzie, że przed uruchomieniem pralki, powinnaś coś z niej wyciągnąć. 

palm trickpalm trick shutterstock.com

Więcej o: