Owiń stopy folią aluminiową i odczekaj 30 minut. Szybko pozbędziesz się popularnego problemu

Folia aluminiowa ma wiele zastosowań w codziennym życiu. Poza wykorzystywaniem w kuchni, można użyć jej np. do czyszczenia srebrnej biżuterii. Okazuje się, że folia aluminiowa ma też dość nietypowe zastosowanie w pielęgnacji. Wystarczy owinąć nią stopy. Efekt cię zaskoczy.

Folia aluminiowa prawdopodobnie znajduje się w każdym domu. Najczęściej wykorzystujemy ją w kuchni, podczas pieczenia czy przechowywania potraw. Jedna strona folii aluminiowej jest lśniąca, dzięki czemu odbija ciepło. Druga strona jest matowa, co z kolei sprawia, że pochłania wysoką temperaturę. Z tych właściwości można też skorzystać w nietypowy sposób. Kawałek folii wykorzystać można np. w pielęgnacji stóp. Taki zabieg sprawdzi się szczególnie w chłodne zimowe dni, ale nie tylko.

Więcej sprawdzonych porad przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Owiń stopy folią aluminiową. Nie pożałujesz

Jesienią, zimą czy wczesną wiosną często skarżysz się na zimne i zmarznięte stopy? Wypróbuj metodę z wykorzystaniem folii aluminiowej. Ten zabieg pozwoli nie tylko ogrzać nogi, lecz także pomóc pozbyć się napięcia i nawilżyć skórę. Na początek umyj stopy, wytrzyj do sucha i wysmaruj kremem. Następnie owiń każdą ze stóp folią aluminiową, błyszczącą stroną do skóry. Możesz na wierzch nałożyć skarpetki, ale nie jest to konieczne. Zrelaksuj się i pozostaw na kilkanaście minut lub pół godziny. Po takim zabiegu stopy będą nawilżone i ogrzane. Folią możesz też owinąć dłonie.

Nietypowe zastosowania folii aluminiowej. Nie tylko w kuchni

To niejedyny nietypowy sposób, w jaki można jeszcze zastosować folię aluminiową. Jak jeszcze wykorzystać ten produkt?

  • Kawałkiem folii aluminiowej potrzyj włosy. Dzięki temu nie będą się elektryzować i puszyć. W sezonie zimowym możesz kawałek folii nosić ze sobą w kieszeni, by ujarzmić niesforne po ściągnięciu czapki włosy.
  • Posmaruj bolące stawy maścią przeciwbólową i owiń folią. Pozostaw na ok. pół godziny. Folia rozgrzeje i sprawi, że maść lepiej się wchłonie.
  • Zgnieć kilka kawałków folii w sporej wielkości kulki i wrzuć je do pralki. Zapobiegnie to elektryzowaniu się ubrań.
Więcej o: