6 aplikacji mobilnych dla seniora. Powinien mieć je każdy emeryt. Ułatwiają codzienne czynności

Smartfony służą do korzystania z internetu, płatności, robienia zdjęć, przeglądania mediów społecznościowych czy grania. Oprócz tego możemy zainstalować na nich przydatne aplikacje, które ułatwiają życie. Poznaj te, które warto, aby na swoim telefonie miał senior.

Chociaż kiedyś telefony komórkowe służyły głównie do dzwonienia bądź pisania wiadomości tekstowych, dzisiejsze smartfony to wielofunkcyjne urządzenia, bez których trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Oferują nie tylko szybki kontakt z bliskimi czy dostęp do informacji, ale także liczne aplikacje, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Które warto zainstalować na telefonie seniora?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nadchodzi zmierzch sieci 3G. Kto będzie musiał wymienić telefon? [TOPtech]

Dwie przydatne aplikacje, które ułatwiają ogarnianie codziennych spraw

mObywatel to rządowa i oficjalna aplikacja mobilna, którą warto mieć niezależnie od wieku. Dodasz w niej dowód osobisty, prawo jazdy, czy legitymację seniora. Przydaje się w przypadku załatwiania spraw, które nie wymagają papierowej wersji dokumentu tożsamości, np. na poczcie, czy przy zapisie na zajęcia. Pamiętaj jedynie, że do załatwiania spraw urzędowych czy podróży potrzebujesz plastikowego dowodu.

SeniorApp to przydatna aplikacja, w której znajdziesz lokalnych opiekunów z twojej okolicy. Pomogą ci w ogarnięciu codziennych czynności, takich jak zakupy, porządki, czy leki. 

Aplikacje mobilne dla seniorów. Jakie warto mieć?

To propozycja dla osób, które nie przepadają za skomplikowanym menu telefonu. Z pomocą BIG Launcher podstawowe opcje, takie jak pisanie wiadomości czy dzwonienie, staną się łatwiejsze w obsłudze ze względu na uproszczony wygląd oraz dużą czcionkę. Co istotne, aplikacja zawiera także funkcję SOS.

Drugą przydatną opcją dla osób, które mają problemy ze wzrokiem, jest aplikacja LUPA. Wystarczy skierować aparat telefonu na jakikolwiek napis, którego odczytanie sprawia nam trudności, by na wyświetlaczu pokazał się w powiększeniu.

Aplikacje, dzięki którym znajdziesz potrzebne leki i nie zapomnisz o ich przyjmowaniu

Dzięki aplikacji KtoMaLek bez problemu dowiesz się, w której aptece znajdziesz dane lekarstwo. Co więcej, z jej pomocą możesz je również zarezerwować, by mieć pewność, że nikt go nie wykupi, zanim dotrzesz na miejsce.

Przypomnienie o lekach to aplikacja, która wysyła powiadomienie, gdy zbliża się czas wzięcia medykamentów. Dodatkowo z jej pomocą możesz prześledzić historię przyjmowanych lekarstw oraz ich dawkowanie, co bywa szczególnie przydatne w trakcie wizyty u lekarza.

Więcej o: