Zamiast wyrzucać, zwiń w kulkę i włóż do kopca. Pozbędziesz się kreta, nie wydając ani grosza!

Jak szybko i skutecznie pozbyć się kreta z ogrodu? Nie musisz ponosić dodatkowych kosztów. Istnieje wiele domowych sposobów, które skutecznie przegonią go z twojej działki. Wystarczy zastosować jeden sprytny trik, który nic nie kosztuje.

Kopce, które krety pozostawiają po sobie na trawnikach, nie wyglądają zbyt estetycznie. Ssaki te również mogą niszczyć rośliny oraz ich systemy korzeniowe. Każdy, kto dba o ogród, wkłada mnóstwo w pracy w to, by świetnie się prezentował. Pojawienie się kopców zaburza idealny porządek, dlatego od razu pragniemy się ich pozbyć. Jak jednak zrobić to w humanitarny sposób bez zastosowania trutek? Wystarczy wykorzystać niezawodne, domowe sposoby, po których krety w popłochu wyniosą się z ogrodu.

Zobacz wideo Zdrowotny ogród. Te rośliny oczyszczą powietrze w domu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sposób na kreta, który nic nie kosztuje. Szybko wyniesie się z ogrodu

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na środki, które spłoszą kreta, zastosuj sprytne, domowe triki. Nic nie kosztują, a są niezwykle skuteczne, dlatego od razu przegonią niechcianego gościa z ogrodu. Przede wszystkim możesz wykorzystać włosy, które gromadzą się w szczotce po czesaniu. Wystarczy, że ściśniesz je w kulkę i umieścisz w kopcach. Podobnie zadziała wykorzystanie sierści psa lub kota. Po czesaniu pupila zbierz ją i zastosuj tak, jak w przypadku włosów. Kret wystraszy się innego zwierzęcia, dlatego szybko wycofa się z ogrodu. 

Jak pozbyć się kreta domowymi sposobami? Ucieknie, gdy umieścisz w norze niektóre produkty

Do pozbycia się kreta warto wykorzystać też czosnek. Włóż kilka obranych ząbków do każdego kopca. Podobnie zadziałają też zepsute skórki owoców lub warzyw, przede wszystkim obierki cytryny. Świetnie sprawdzą się również ości ryb. Jeśli jednak te sposoby cię nie przekonują, możesz zastosować pewną mieszankę produktów, która jest naprawdę niezawodna. Połącz ocet spirytusowy z wodą w proporcjach 1:10 i wlej ciecz do kretowisk. Powtarzaj tę czynność przez kilka kolejnych dni, by mieć pewność, że kret opuścił ogród. 

Więcej o: