Ma 98 lat i pobiła rekord świata w biegu na 5 km. "Spacerowałam tak szybko, jak potrafię"

O tym, że wiek to tylko liczba przekonuje wiele osób, jednak nie każdy może pochwalić się czynami, które o tym świadczą. Z Betty Lindberg jest inaczej. Ta 98-latka pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych. Pod koniec lutego ukończyła kolejny bieg na 5 kilometrów.

23 lutego 2023 roku w Atlancie odbywały się Mistrzostwa USA Masters. W sobotę jedną z kategorii był bieg Publix Atlanta 5k, który obejmował trasę na 5 kilometrów. Brała w nim udział niezwykła uczestniczka. Betty Lindberg ma 98 lat, a na mecie pojawiła się z wynikiem 59 minut i 6 sekund. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jakie badania dla biegacza?

Sportem zainteresowała się dopiero w wieku 63 lat. Ćwiczy sześć razy w tygodniu

Betty Lindberg jest inspiracją i motywacją dla wielu osób. Udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych i każdy może zmienić swój tryb życia. Sama zainteresowała się sportem dopiero w wieku 63 lat. Obecnie ćwiczy 6 razy w tygodniu, a ostatni dzień przeznacza na zasłużony relaks oraz wizytę u fryzjera. - Zachęcam wszystkich, żeby zaczęli się ruszać. Nigdy nie wiesz, na co cię stać, dopóki nie spróbujesz — powiedziała cytowana przez portal bieganie.pl.

 

Rok temu pobiła rekord swojej kategorii wiekowej. I to o ponad 30 minut

W biegu na 5 km w Atlancie brała udział także w zeszłym roku. To właśnie wtedy pobiła wcześniejszy rekord świata w swojej kategorii wiekowej 95+ o ponad 30 minut. Przebiegła 5 kilometrów w czasie 55 minut i 48 sekund, podczas gdy jej poprzedniczka Betty Ashley, w 2017 roku zrobiła to w 1 godzinę 28 minut i 36 sekund. - Po prostu spacerowałam, tak szybko, jak potrafię — zdradziła wtedy.

W trakcie pandemii zainteresowała się bieganiem. Wirtualnie biła kolejne rekordy

Choć sportem zainteresowała się w wieku 63 lat, bieganie stało się jej pasją dopiero w trakcie pandemii, kiedy to zaczęła brać udział w wirtualnych wyzwaniach biegowych. Ukończyła wtedy Masters Virtual Summer Challenge pobijając rekordy na różnych dystansach, m.in. 50 m, 400 m, czy właśnie 5 km. Wkrótce przyszedł czas na pierwszy bieg, w którym od razu ustanowiła nowy rekord.

Więcej o: