Jak siać pomidory, aby były soczyste? Trzymaj się 4 zasad, a gałęzie będą uginać się od warzyw

Kiedy siać pomidory, aby wyrosły piękne i bogato obrodziły? To pytanie zadaje sobie wielu ogrodników. Pomidory możemy hodować w ogródku, ale również na balkonie. Podpowiadamy, jak siać pomidory, aby cieszyć się obfitymi zbiorami.

Kiedy siać pomidory? Chociaż te warzywa nie są skomplikowane w utrzymaniu i pielęgnacji, należy pamiętać o kilku zasadach. Sprawdź, kiedy siać pomidory. Podpowiadamy również, kiedy siać paprykę, aby latem zebrać piękne plony.

Zobacz wideo Wpływają na libido i potencję, a także zapobiegają nowotworom. Cudowne pomidory!

Kiedy siać pomidory na rozsadę? Nie zapomnij o tych zasadach, a będą pięknie kiełkowały

Idealny czas na sianie pomidorów to początek marca, lecz jeśli wolisz chwilę poczekać, pamiętaj, że pomidory wysadzamy najpóźniej do początku kwietnia. Jak siać pomidory? Kiedy siać pomidory na rozsadę?

Otóż warzywa te sadzimy z nasion do wielodoniczek, czyli małych doniczek połączonych ze sobą. W każdej umieszczamy jedno lub dwa nasiona na głębokość 0,5 cm. Możemy użyć również wytłaczanek po jajkach. Ziemia powinna być lekka i przepuszczalna. Nasiona podlewamy i przykrywamy przezroczystą pokrywką, tworząc dla nich szklarnię. Pamiętaj o kilku zasadach, dzięki którym warzywa będą ładnie kiełkować.

  • Rozpylaj nad nimi mgiełkę wodną.
  • Nie dopuszczaj, aby podłoże wyschło. Utrzymuj stałą wilgoć.
  • Trzymaj kiełkujące nasiona na dobrze doświetlonym parapecie.
  • Kiedy wykiełkują, zdejmij pokrywkę, aby rosły na powietrzu.

Kiedy siać pomidory do gruntu? W stałe miejsce przesadzamy je w połowie maja, gdy temperatury na zewnątrz sprzyjają wzrostowi i nie ma już przymrozków.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Kiedy siać paprykę? Najwyższy czas, aby to zrobić

Jeśli zastanawiasz się, kiedy siać paprykę, to najlepiej zrobić to przed 10 marca. Gdy zrobimy to za późno, nasza roślina nie będzie prawidłowo rosnąć, gdyż papryka nie zdąży się wybarwić, a zbiory nie będą obfite. Paprykę, podobnie jak pomidory, przygotowujemy w rozsadach, aby potem umieścić je do gruntu.

Więcej o: