W jakiej temperaturze prać ręczniki, aby pozbyć się bakterii? Wystarczy jedna zmiana

W jakiej temperaturze prać ręczniki? Chociaż odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta, prawda jest taka, że temperatura, w jakiej pierzemy ręczniki, ma ogromne znaczenie. Odpowiednio dobrana sprawi, że nie stracą miękkości, ale również pozbędziemy się z nich bakterii.

Ręczników używamy codziennie i chcemy, aby prezentowały się dobrze nawet po praniu. Zdarza się, że po wrzuceniu do pralki ręczniki tracą chłonność i miękkość. Dlatego wiele z nas zadaje sobie pytanie, w jakiej temperaturze prać ręczniki? Temperatura ma znaczenie nie tylko w kwestiach estetycznych, ale również zdrowotnych, gdyż na ręcznikach gromadzi się wiele bakterii. Jaka temperatura będzie odpowiednia?

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

W jakiej temperaturze prać ręczniki? Pozbądź się bakterii

Pościel i ręczniki to środowisko niezwykle przyjazne dla grzybów i bakterii. Wilgoć, naskórek i pot sprzyjają namnażaniu się drobnoustrojów, dlatego ważne jest odpowiednie pranie zarówno pościeli, jak i ręczników. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się bakterii i wirusów z tkanin jest wypranie ich w wysokiej temperaturze.

Jeśli jednak nie prowadzimy hotelu, nie musimy wygotowywać ręczników w 90°C. Szkodzi to nie tylko tkaninom, ale również znacznie podnosi rachunki za energię elektryczną. A więc w jakiej temperaturze prać ręczniki w domu, aby pozbyć się bakterii? Wystarczy już tylko jedna zmiana. Zamiast na 90°C, powinnyśmy wrzucać ręczniki do pralki na 60°C. W takiej temperaturze pozbędziemy się wirusów i bakterii. Pamiętajmy jednak, aby nie dodawać do nich płynu do płukania.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak prać ręczniki, aby były miękkie? Nie dodawaj tego detergentu 

Zdarza ci się, że ręczniki po przyniesieniu ze sklepu są miękkie i mięsiste, ale po wrzuceniu do pralki stają się twarde i niemiłe w dotyku? Problemem są źle dobrane detergenty. Niewiele osób wie, że używanie popularnego płynu do płukania w przypadku ręczników wcale nie przynosi dobrych efektów. Dlaczego? Płyn sprawia, że włókna ręczników zmieniają swoją formę, stają się sztywne i twarde, a przez to tracą chłonność.

Więcej o: