Beznadziejna prognoza pogody na marzec. Nie chowajcie jeszcze śniegowców

Za sprawą niżu Askan będziemy musieli jeszcze trochę poczekać na wiosenną pogodę. W najbliższym czasie będą towarzyszyć nam niskie temperatury. Poza tym meteorolodzy ostrzegają przed silnymi wiatrami.

Mamy złe wieści dla osób, które z niecierpliwością czekają na nadejście wiosny. Niż Askan przyniesienie ze sobą arktyczne powietrze. To właśnie jego pojawienie się odpowiada za ochłodzenie się na ternie całej Polski. Niskie temperatury będą nam towarzyszyć jeszcze przez jakiś czas.

Prognoza pogody na poniedziałek i wtorek

Poniedziałek 6 marca na terenie całej Polski będzie pochmurny. Mogą pojawić się przelotne opady śniegu oraz deszczu. Temperatura dzienna będzie wahała się od zera do 4 stopni Celsjusza. Z kolei w nocy spadnie do nawet -5 stopni. 

We wtorek 7 marca możemy spodziewać się większych przejaśnień na północy kraju. Natomiast na zachodzie prawdopodobnie pojawią się niewielkie opady śniegu. Na południowym zachodzie będzie najcieplej. W tych rejonach kraju temperatura wyniesie nawet do 6 stopni Celsjusza. 

IMGW ostrzega

W drugiej połowie tygodnia nasz kraj będzie znajdował się pod wpływem niżu Askan. To spowoduje pojawienie się zwiększony opadów śniegu oraz silnego wiatru. Jak przewidują synoptycy, we wtorek oraz środę w związku z wiatrem mogą pojawić się alarmy dla dwóch województw: 

  • zachodniopomorskiego;
  • i pomorskiego.

W tych rejonach Polski wiatr osiągnie prędkość nawet do 90 km/h. Warto wspomnieć, że w związku z silnym wiatrem na wybrzeżu, Zalewie Wiślanym, Zatoce Gdańskiej i na Żuławach, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał także ostrzeżenia hydrologiczne pierwszego stopnia.

Naszego programu Mamy czas możecie słuchać w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu: 

Więcej o: