Jak pozbyć się żółtych plam z poduszki? Wlej do prania pół filiżanki tego płynu. Odzyskają biel

Poduszki, na których śpimy, szybko pokrywają się żółtymi, nieestetycznymi plamami. Okazuje się, że można się ich pozbyć, wykorzystując mieszankę produktów, które wielu z nas ma w domu. Sprawdź, jak to zrobić, by na nowo cieszyć się nieskazitelną bielą i czystością poduszek.

Poduszki, na których codziennie śpimy, z biegiem czasu pokrywają się żółtymi, nieestetycznymi plamami. Wyczyszczenie materiału i ponowne doprowadzenie go do nieskazitelnej bieli nie jest proste, ale istnieje na to skuteczny sposób. Oto co należy zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Minionkowa poduszka, która zdobędzie serce każdego... i to bez względu na wiek!

Od czego żółkną poduszki? Przyczyn jest kilka

Wiele osób upatruje przyczyn żółknięcia poduszek w ich nieprawidłowym użytkowaniu. Okazuje się, że zjawisko jest zupełnie naturalne, a najczęściej wpływa na nie pot i ślina, które wydzielamy podczas snu. To, na czym opieramy buzię, jako pierwsze pochłania płyny i zmienia wygląd materiału na nieestetyczną żółć, nawet jeśli z wierzchu zabezpieczyliśmy poduszkę poszewką. Inną przyczyną powstawania plam jest spanie z przetłuszczonymi włosami, a nawet niedokładne zmywanie kosmetyków przed snem. Na szczęście problem zabrudzeń można rozwiązać mieszanką popularnych produktów.

Jak pozbyć się żółtych plam z poduszki? Wypróbuj tę mieszankę, a zapomnisz o zabrudzeniach

Instagramerka Carolina McCauley, którą obserwuje już ponad 2,5 mln osób, publikuje na bieżąco nagrania, na których pokazuje triki, które pomagają jej w codziennym sprzątaniu. Kobieta w jednym z filmików wyjaśniła, jak skutecznie pozbyć się żółtych zabrudzeń z poduszki. Już w opisie podkreśliła, że warto robić to co najmniej 2 razy w roku, by usunąć szkodliwe bakterie i roztocza.

  1. Sprawdź metkę producenta zamieszczoną na poduszce. Na jej podstawie zdecyduj, czy możesz umieścić materiał w pralce.
  2. Nie przeładowuj bębna pralki. Umieść w środku tyle poduszek, by miały swobodę przemieszczania się w urządzeniu.
  3. Wsyp do bębna 1/2 filiżanki proszku do pieczenia.
  4. Wlej do dozownika na płyny niewielką ilość delikatnego detergentu i 1/4 filiżanki nadtlenku wodoru (na przykład w postaci wody utlenionej).
  5. Zamiast płynu zmiękczającego wlej 1/2 filiżanki octu. Ważne, by zrobić to do oddzielnego dozownika i nie łączyć wody utlenionej z kwasem.
  6. Dodaj do octu kilka kropel olejku z eukaliptusa.
  7. Nastaw delikatny program, na przykład przeznaczony do prania materiałów z wełny.
  8. Po wszystkim pozostaw otwarte drzwiczki, by wnętrze pralki mogło wyschnąć.
  9. Jeśli suszysz poduszki w suszarce bębnowej, dodaj do środka kilka kulek do suszenia, dzięki czemu materiał nie straci kształtu.
 
Więcej o: