38 lat temu zagrała Anię z Zielonego Wzgórza. Jak wygląda dziś?

Megan Follows zagrała uwielbianą przez wszystkich postać Ani z Zielonego Wzgórza w ekranizacji sprzed 38 lat. Dzisiaj wygląda kompletnie inaczej. Rozpoznalibyście w niej rudowłosą marzycielkę?

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ania z Zielonego Wzgórza to powieść napisana przez Lucy Maud Montgomery, która ma już ponad sto lat. Niezależnie od czasu powstania, historia Ani cieszy się ogromną popularnością już od wielu lat.

Ekranizacja kultowej "Ani z Zielonego Wzgórza" z lat 80. w dalszym ciągu cieszy się ogromną popularnością

W 2017 roku powieść odżyła na nowo, dzięki głośnej produkcji Netflixa pod tytułem Ania, nie Anna. W rolę rudowłosej nastolatki tym razem wcieliła się aktorka Amybeth McNulty i, mimo że zagrała doskonale, większość z nas, myśląc o Ani Shirley przed oczami ma odtwórczynię roli z 1985 roku, Megan Follows.

 

Kim jest odtwórczyni "Ani z Zielonego Wzgórza" z 1985 roku?

Kiedy zagrała Anię Shirley, miała zaledwie 17 lat, a mimo to, reżyserzy obawiali się, że może być za stara. Megan Follows pokonała ponad 3000 kandydatek, by zdobyć wymarzoną rolę. Do dziś aktorka znana jest głównie z niej, mimo że na koncie ma kilka innych aktorskich sukcesów.

Megan urodziła się 14 marca w 1968 roku w Toronto, w aktorskiej rodzinie. Zarówno jej matka, jak i ojciec byli związani z branżą rozrywkową. Zanim dostała przełomową rolę w Ani z Zielonego Wzgórza Megan Follows zagrała m.in. w filmie krótkometrażowym Chłopcy i dziewczęta, który w 1984 r. został nagrodzony Oscarem.

 

Zagrała Anię Shirley 38 lat temu. Jak dziś wygląda Megan Follows?

Finalnie produkcja z 1985 roku odniosła ogromny sukces i do dziś pozostaje najlepiej ocenianym dramatem w historii kanadyjskiej telewizji. Powstała nawet kontynuacja przygód Ani, pt. Ania z Zielonego Wzgórza: Dalsze dzieje. Ostatnia już część ukazała się w 2000 roku i nosiła tytuł Ania z Zielonego Wzgórza: Dalsze losy.

 

Dzisiaj Megan Follows, mama dwójki dzieci, skupia się na aktorstwie oraz działalności charytatywnej. Jako Ania ujmowała nas urodą i oryginalnością, dzisiaj w dalszym ciągu zachwyca. Zobaczcie, jak zmieniła się przez 38 lat.

 
 
 
Zobacz wideo

OFERTY AVANTI24.PL: Romantyczna sukienka na wiosnę już za 59,99! Klasyczna, a piękna. Wyróżnia ją det

Więcej o: