Włóż kolorowe ubrania do pralki i dodaj łyżkę cukru. Efekt przerośnie twoje oczekiwania

Cukier znajduje się w niemal każdej kuchni. Okazuje się, że oprócz dosładzania potraw czy napojów, przydaje się również podczas porządków. Co się stanie, jeśli dodasz cukier do pralki, podczas prania kolorowych ubrań? Odpowiadamy.

Większość naszych ubrań to tkaniny kolorowe, które wraz z każdym praniem tracą intensywny odcień i blakną. Jak temu zapobiec? Przydatny może być… cukier. Okazuje się, że ten produkt świetnie radzi sobie z przywracaniem kolorów. Spróbuj dodać go do prania, a efekty cię zaskoczą.

Zobacz wideo Jak uniknąć zbrylania cukru? Kluczem odpowiednie przechowywanie

Ubrania straciły kolor? Zastosuj ten produkt, a twoje ciuchy będą wyglądały jak nowe

Niestety zdarza się, że podczas prania kolory z ubrań się wypłukują i blakną. Oczywiście istnieją na rynku płyny, dzięki którym przywrócimy blask naszym ubraniom, ale zanim sięgniemy po chemiczne specyfiki, warto wypróbować domowe sposoby z użyciem produktu, który każdy ma w swojej kuchni. O czym mowa? Otóż okazuje się, że cukier świetnie chroni i przywraca kolory naszym ubraniom. Działa on niczym odświeżacz koloru, a dodatkowo zabezpiecza przed utratą barwnika. Jak go stosować?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Wyblakłe ubrania to twoja zmora? Z pomocą przyjdzie ci… cukier

Chociaż pomysł wydaje się nietypowy i niektórzy mogą podchodzić do niego sceptycznie, jest to sprawdzony sposób na przywrócenie garderobie blasku. Cukier sprawia, że kolory stają się bardziej intensywne. Wystarczy wsypać łyżkę stołową cukru do dozownika pralki podczas trybu płukania. Jeśli ubrania są mocno wyblakłe, możemy namoczyć je przez kilka godzin w misce z wodą i cukrem, a następnie wyprać. Ten produkt dobrze sprawdza się również jako wywabiacz plam – aby pozbyć się zabrudzenia, wystarczy posypać je cukrem, zostawić na około godzinę, a następnie uprać.

Więcej o: