Ona miała 19 lat, on 45. Pisali o nich, że to "związek patologiczny". Razem są już 14 lat

Cezary i Edyta Pazurowie już od kilkunastu lat tworzą szczęśliwe małżeństwo, chociaż wiele osób nie dawało im szans z powodu znacznej różnicy wieku. Początek ich znajomości to gotowy scenariusz na film.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Edyta Pazura jest żoną Cezarego od ponad 14 lat. Dzisiaj tworzą niezwykle zgodną parę, która doczekała się trójki dzieci. Powiedzieli sobie sakramentalne "tak" i przypieczętowali swoje szczęście 1 maja 2009 roku. Niedługo po ślubie przyszło na świat ich pierwsze dziecko, Amelia, w 2013 roku urodził się ich syn, Antoni, a w 2018 druga córka, Rita.

 
Zobacz wideo Cezary Pazura wprowadził dzieciom ograniczenia. "Dwie godziny"

Poznali się podczas podróży pociągiem. "Co taka piękna dziewczyna robi w tak ciężkiej pracy?"

Cezary Pazura poznał Edytę jeszcze wtedy Zając 31 maja 2007 roku w pociągu relacji Kraków - Gdynia. W wagonie restauracyjnym zwrócił uwagę na młodą studentkę o blond włosach, która zarabiała na edukację jako pracownica WARS-u. Cezary Pazura w swojej biografii "Byłbym zapomniał" wspomina spotkanie z 19-letnią wówczas Edytą:

[...] spytałem: 'Co taka piękna dziewczyna robi w tak ciężkiej pracy?'. 'Zarabiam na studia, dzisiaj dopiero pierwszy dzień'. Pogadaliśmy jeszcze chwilę, a ona, odchodząc, poprosiła mnie nieśmiało o autograf. 'Edycie, z nadzieją na spotkanie, Cezary Pazura'. Uśmiała się, ale powiedziałem jej, że napisałem to bardzo serio. 'Ile masz lat?' — zapytałem. 'Dziewiętnaście'.

Aktor za wszelką cenę starał się zdobyć jej numer telefonu. Edyta początkowo odmawiała, lecz w końcu uległa i zapisała kontakt do siebie. Na pierwsze spotkanie umówili się w Warszawie. Wtedy też aktor dowiedział się, że 19-latka pracowała jako hostessa, brała udział w wyborach Miss Małopolski, w stolicy była dwa razy, oraz że wybiera się na studia. Ponadto pracuje w pociągu, chcąc odciążyć rodziców finansowo. Początkowo ich znajomość funkcjonowała na odległość. Gdy związek pary robił się coraz poważniejszy, a aktor poznał rodzinę i bliskich dziewczyny, ta postanowiła rzucić pracę w pociągu za namową aktora i przeniosła się do niego, do Warszawy.

 

Para przez długi czas mierzyła się z falą krytyki. "Mówiły o nas, że jesteśmy związkiem patologicznym"

Gdy relacja Edyty i Cezarego Pazury kwitła, para zaczęła również spotykać się z nieprzychylnymi komentarzami i opiniami na temat różnicy wieku, która wynosi 26 lat. Aktor w swojej biografii "Byłbym zapomniał" pisał: 

Non stop stawiano nas za zły przykład, do tego stopnia, że pseudodziennikarki mówiły o nas, że jesteśmy związkiem patologicznym.

Postanowili pozostać przez pewien czas w tajemnicy, a informację o ich związku chcieli ogłosić dopiero po pewnym czasie. Niestety, paparazzi uwiecznili ich wspólne zakupy. Gdy zdjęcia ujrzały światło dzienne w mediach wybuchła prawdziwa burza. Wszystko dlatego, że Cezary Pazura wciąż był mężem Weroniki Marczuk. To wywołało niepokój również wśród rodziny 19-latki, która obawiała się jakie zamiary wobec niej ma aktor. Ten pośpieszył z wizytą do Krakowa i oświadczył, że zamierza poślubić dziewczynę. Podczas wspólnego wyjazdu do Toronto aktor oświadczył się Edycie. 1 maja 2009 r. Cezary i Edyta pobrali się. Już od prawie 14 lat tworzą niezwykle zgodne małżeństwo, a wywiadach często mówią o sobie wyjątkowo czule i zdradzają swój sekret udanej relacji. W swojej autobiografii, aktor wyznał:

Wiem, że Edytkę zesłał mi Bóg, który wreszcie się nade mną ulitował: 'Masz, chłopie, masz tu normalną dziewczynę'.
 

Edyta Pazura udzieliła wywiadu "Vivie!", w którym zdradziła, że po latach nie jest pewna czy miałaby w sobie tyle odwagi, by wejść w związek z popularnym aktorem.

Patrząc na tamtą 19-letnią dziewczynę z perspektywy 33-latki, nie jestem pewna, czy dziś znalazłabym w sobie, tyle odwagi. Weszłam w związek z nieszablonowym, dużo starszym mężczyzną, bardzo znanym aktorem i jeszcze chciałam zbawić świat. Było ciężko. 
Więcej o: