Dzięki smartwatchowi dowiedziała się, że jest w ciąży. "Wiedział, zanim się zorientowałam"

Smartwatch to przydatne urządzenie, dzięki któremu możemy monitorować swój sen czy liczyć kroki podczas spaceru. Okazuje się, że zegarek ma jeszcze jedną przydatną funkcję. Przekonała się o niej pewna kobieta, która dzięki smartwatchowi dowiedziała się, że jest w ciąży.

34-letnia Amerykanka chciała monitorować swoje parametry życiowe podczas treningów. W tym celu zaopatrzyła się w smartwatcha, który pokazuje liczbę kroków, tempo oraz tętno. Pewnego dnia zauważyła u siebie przyspieszone tętno spoczynkowe. Powód takiego stanu zdrowia zszokował kobietę.

Zobacz wideo Obalamy mity dotyczące porodu

Zaniepokoiło ją przyspieszone tętno. Okazało się, że jest w ciąży

Nudności, brak miesiączki oraz wrażliwe, obolałe piersi to pierwsze objawy ciąży. Okazuje się, że o stanie błogosławionym może świadczyć jeszcze jedna rzecz. Smartwatch poinformował 34-letnią kobietę o przyspieszonym tętnie spoczynkowym. Zwykle wynosiło ono 57, a wtedy wzrosło do 72. W pierwszej chwili Amerykanka myślała, że zachorowała na COVID-19, jednak test wyszedł negatywny. Zaczęła więc szukać informacji w internecie. Wyczytała, że skoki tętna mogą wskazywać na ciążę. Zdecydowała się zrobić test ciążowy i pójść do ginekologa. Wynik był pozytywny.

Kobieta opisała całą historię na stronie reddit.com. - Zegarek wiedział, że jestem w ciąży, zanim ja się zorientowałam! Nigdy, przenigdy nie zrobiłabym testu bez zegarka - przyznała w poście.

Zegarek pomógł wykryć guza. Smartwatch uratował jej życie

To nie pierwszy przypadek, kiedy smartwatch pomaga komuś w kwestii zdrowotnej. 67-letnia Kim Durkee z Maine w Stanach Zjednoczonych dostawała mnóstwo powiadomień z informacją o wykryciu migotania przedsionków. Po trzech dniach kobieta postanowiła udać się do szpitala. Diagnoza okazała się szokująca. U 67-latki rozpoznano śluzaka, rzadkiego guza, który może doprowadzić do udaru. Lekarze byli bardzo zdziwieni całą sytuacją i zapytali Kim, skąd wiedziała, że ma migotanie przedsionków. - Odpowiedziałam: Mój zegarek mi powiedział - opowiadała cytowana przez RMFMaxx kobieta.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: