Szybki sposób na czyszczenie kabiny prysznicowej. Zmieszaj w proporcji 1:1 i spryskaj, a osad zniknie

Znasz ten szybki sposób na czyszczenie kabiny prysznicowej? Trik z zastosowaniem produktu z kuchni szybko usunie nieestetyczny osad z kamienia i zabrudzenia, które często osiadają na powierzchni prysznica. Sprawdź, czy masz go w domu - możliwe, że znajdziesz płyn w jednej z szafek.

Brud i nieestetyczny osad z kamienia spędzają sen z powiek niejednej osobie, która ma w łazience kabinę prysznicową. Zdarza się, że specjalne środki ze sklepu nie mogą się z nimi uporać. To dobry czas, by wypróbować domowe sposoby. Wystarczy popularny produkt z kuchni rozrobiony z wodą. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Szybki sposób na czyszczenie kabiny prysznicowej. Zmieszaj w proporcji 1:1 i spryskaj, a osad zniknie

Osad z kamienia w kabinie prysznicowej można usunąć bardzo łatwo. Wystarczy zastosować popularny płyn z kuchni, jakim jest ocet. Jeśli chcesz, by efekt był lepszy, przed użyciem podgrzej lekko ciecz.

  1. Zmieszaj ocet i wodę w proporcji 1:1 i przelej miksturę do butelki z atomizerem.
  2. Spryskaj zabrudzone szkło w kabinie prysznicowej i odczekaj 5-15 minut.
  3. Spłucz powierzchnię wodą i wytrzyj kabinę do sucha.

Metodę z wykorzystaniem octu w jednym z nagrań na TikToku zaprezentowała użytkowniczka @patitv_pl.

Jak wyczyścić kabinę prysznicową? Zamiast octu postaw na kwasek cytrynowy

Jeśli nie możesz znieść gryzącego zapachu octu, zastąp go kwaskiem cytrynowym, który przyniesie takie samo działanie. Rozpuść 2 łyżki produktu w 250 ml wody, a następnie przelej miksturę do dozownika i spryskaj kabinę. Po około 15 minutach przemyj powierzchnię wodą i wytrzyj ją do sucha. Pamiętaj, by nie stosować triku z kwaskiem na elementach wykonanych z marmuru, co mogłoby doprowadzić do ich odbarwienia.

Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? Zastosuj ten płyn — świetnie nabłyszcza i czyści

Czyszczenie kabiny prysznicowej będzie dużo prostsze i przyjemniejsze, jeśli wykorzystasz płyn do mycia naczyń. Wystarczy nałożyć kilka kropel na gąbkę lub delikatną ściereczkę, przetrzeć dokładnie powierzchnię, a następnie umyć ją wodą i wytrzeć do sucha.

Aby uniknąć powstawania nieestetycznych smug, warto pamiętać, by po każdym prysznicu wycierać elementy kabiny do sucha. W codziennym usuwaniu cieczy ze szkła pomoże niezawodna ściągaczka do wody.

Więcej o: