Jak uratować zwiędnięty skrzydłokwiat? Łyżkę tego produktu wymieszaj z wodą, a roślina odżyje

Skrzydłokwiat nie należy do wymagających roślin. Jest łatwy w pielęgnacji i utrzymaniu, jednak warto pamiętać o regularnym nawożeniu rośliny. Dzięki temu będzie ona zdrowo rosła i wypuszczała piękne kwiaty. Mieszankę do nawożenia możemy przygotować w domu.

Skrzydłokwiat to wyjątkowy kwiat doniczkowy. Jest nie tylko świetną ozdobą mieszkania, ale również jest niezwykle pożyteczny, gdyż oczyszcza powietrze z toksyn. Pochłania takie związki jak tlenek węgla, czyli czad. Aby skrzydłokwiat kwitł cały rok, nie zapominaj o jego nawożeniu. Podpowiadamy, jak wykonać domowy nawóz dla skrzydłokwiatu. 

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Skrzydłokwiat w domu. Czy jest trudny w uprawie?

Wiele z nas boi się umieszczać rośliny w sypialni, gdyż rzekomo zabierają nam tlen. Skrzydłokwiat przeczy tej tezie, ponieważ jest rośliną, która produkuje bardzo dużo tlenu, a dodatkowo oczyszcza powietrze, dzięki czemu nasz sen będzie spokojniejszy i zdrowszy. Nie jest wymagający w uprawie i cechuje się dużą odpornością na szkodniki i choroby. Preferuje miejsca cieniste lub półcieniste i nie powinniśmy stawiać go na parapetach, gdzie panuje duże nasłonecznienie. Skrzydłokwiat należy dużo podlewać, ale jednocześnie uważać, aby podłoże nie było mokre, gdyż powoduje to gnicie korzeni. Rośliny te warto nawozić, szczególnie wiosną, aby zapewnić jej niezbędne składniki do wzrostu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowy nawóz do roślin. Dodaj jedną łyżeczkę tego produktu do wody

Dobrym składnikiem do nawożenia roślin jest żelatyna. Wzmacnia ona korzenie i sprawia, że liście są soczyście zielone. Dodatkowo wzbogaca roślinę w azot, który odpowiada za prawidłowy rozwój i szybki wzrost. Jak przygotować taki nawóz? Do gorącej, lecz nie wrzącej wody dodaj łyżkę żelatyny i wymieszaj. Poczekaj, aż ostygnie, a potem rozcieńcz mieszankę w 3 szklankach wody i takim roztworem podlej roślinę.

Więcej o: