Dolej do wody trzy łyżki tego produktu i umyj podłogę. Zapomnisz o smugach i czasochłonnym szorowaniu

Smugi na panelach to zmartwienie wielu gospodyń domowych. Istnieje jednak jeden prosty trik na ułatwienie sobie pracy i sprawienie by podłoga była lśniąca bardziej niż kiedykolwiek. Sprawdź, na czym polega.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mycie podłogi, a zwłaszcza paneli nie gwarantuje, że będą się one wyglądać idealnie. Niestety bardzo często, mimo czasochłonnego i dokładnego mycia, na naszej podłodze pozostają nieestetyczne smugi. Istnieje jednak bardzo prosty sposób, by pozbyć się ich i ułatwić sobie pracę.

Czym myć panele podłogowe, aby wyglądały wspaniale i lśniąco?

Nie musisz wydawać fortuny, by twoje mieszkanie wyglądało doskonale. Wystarczy, że do wody dodasz tej jeden produkt, który zapewne masz w swojej kuchni. Zapewni on połysk na dłużej, a dodatkowo smugi, plamy i zarysowania zostaną zminimalizowane.

Odpowiednia pielęgnacja paneli to doskonały sposób nie tylko na oszczędność czasu, ale i pieniędzy.

sprzątanie mieszkaniasprzątanie mieszkania Rawpixel/istock.com

Jak myć panele podłogowe? Istnieje kilka ważnych zasad

Zanim rozpoczniesz sprzątanie domu i mycie podłóg, przede wszystkim usuń wszelki nagromadzone zarudzenia, takie jak piach, kurz, czy sierść, jeśli posiadasz zwierzęta. Jeśli do pozbycia się ich korzystasz z odkurzacza, pamiętaj o specjalnej końcówce, aby nie zarysować powierzchni. Rodzaj mopa, jakiego użyjemy, nie ma większego znaczenia, ale istotna jest jedna kwestia — unikaj nadmiaru wody. Zadbaj o dokładne wyciśnięcie mopa i pozbycie się nadmiaru wody i nigdy nie używaj zbyt dużej ilości detergentu. Możesz w ten sposób uszkodzić strukturę paneli.

Domowe sposoby na mycie paneli podłogowych. Dzięki nim pozbędziesz się uporczywych smugDomowe sposoby na mycie paneli podłogowych. Dzięki nim pozbędziesz się uporczywych smug Fot. Srdjan Randjelovic/shutterstock

Dodaj trzy łyżki tego produktu, a twoja podłoga będzie wyglądać lepiej niż kiedykolwiek

Ten domowy płyn do podłóg sprawi, że nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale dodatkowo twoja podłoga będzie wyglądać lepiej niż kiedykolwiek. Będziesz potrzebować:

  • 5 litrów wody
  • 3 łyżki octu
  • kilka kropli olejku eterycznego

Wszystkie składniki wymieszaj ze sobą dokładnie. Taka mieszanka to prawdziwy pogromca smug. Dodatkowo doskonale nabłyszczy podłogę. Olejek eteryczny zminimalizuje zapach octu.

Zobacz wideo

OFERTY AVANTI24.PL: Romantyczna sukienka na wiosnę już za 59,99! Klasyczna, a piękna. Wyróżnia ją detal

Więcej o: