Obierz ziemniaki i włóż je do butów. Nietypowa metoda w mig rozwiąże bolesny problem

Jak rozciągnąć buty? Nie każdy zdaje sobie sprawę, że odpowiednie dopasowanie obuwia do stopy jest niezwykle ważne. Czasem już po zakupie okazuje się, że nie trafiliśmy z rozmiarem, co prowadzi do bolesnych otarć. To czas, by sięgnąć po... obranego ziemniaka. Sprawdź, jak działa ta metoda.

Popularne ziemniaki można wykorzystać nie tylko jako dodatek do zupy czy drugiego dania. Okazuje się, że niepozorne warzywo sprawdzi się w pielęgnacji ciała, w czyszczeniu różnych powierzchni, a także w... rozciąganiu za małego obuwia ze skóry. Choć pomysł na pierwszy rzut oka może wydawać się nieco dziwny, warto go wypróbować. Oto co należy zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Obierz ziemniaki i włóż je do butów. Nietypowa metoda w mig rozwiąże bolesny problem

Zdarza się, że buty z naturalnej skóry są niewygodne i cisną w palcach. Na szczęście problem można rozwiązać, wykorzystując zwykłego ziemniaka z kuchni. Wystarczy obrać dwie bulwy, dokładnie je umyć, wcisnąć w czubki butów i poczekać kilkanaście godzin — najlepiej całą noc. Rano okaże się, że sok z warzywa zmiękczył materiał, który uległ rozciągnięciu, a obuwie jest o wiele wygodniejsze. Metoda ma też dodatkowe działanie — usuwa nieprzyjemne zapachy, które powstają podczas pocenia stóp i długiego noszenia butów. Po wszystkim wystarczy wyjąć ziemniaki, przetrzeć wnętrze wilgotną ściereczką, by usunąć osad i podziwiać efekty.

Przed skorzystaniem z metody należy pamiętać, że sprawdzi się tylko na naturalnej skórze i nie powinna być stosowana na sztucznych materiałach.

Jak rozciągnąć buty domowym sposobem? Wykorzystaj torebki z wodą

Istnieje również inny sposób na rozbicie skórzanego obuwia. Wystarczy wykorzystać niewielkie foliowe torebki i zamrażarkę. 

  1. Sprawdź, czy plastik nie jest uszkodzony, a następnie wypełnij torebki wodą i zwiąż, by nie przeciekały.
  2. Włóż torebki do butów. Pozostaw je w miejscu, które chcesz rozciągnąć.
  3. Zawiń obuwie w papier lub folię i włóż je na noc do zamrażarki.
  4. Rankiem wyciągnij z butów lód i powtórz proces.
  5. Za drugim razem zauważysz, że obuwie się rozciągnęło, dzięki czemu jest znacznie wygodniejsze.
Więcej o: