Jak wyczyścić materac? Posyp nią łóżko i zostaw na 2 godziny. Roztocza i bakterie znikną

Jak wyczyścić materac? Zdarza się, że lądują na nim resztki jedzenia albo rozlejemy herbatę lub kawę. Niektóre plamy ciężko usunąć, ale okazuje się, że wystarczy produkt, który każdy z nas ma w swoim domu. Dzięki niemu nie tylko wyczyścisz materac, ale dodatkowo pozbędziesz się wirusów i bakterii.

Poszewki, prześcieradła czy koce pierzemy regularnie, jednak nie mamy takiej możliwości w przypadku materaca. Niestety jest on pożywką dla roztoczy i bakterii, a dodatkowo zbiera się w nim kurz i martwy naskórek. Jak wyczyścić materac? Z pomocą przychodzi sprawdzony domowy sposób. 

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Przez 100 dni je tylko McDonalds Przez 100 dni jadł tylko McDonald's, żeby schudnąć! Efekty zaskakują

Jak wyczyścić materac? Ten produkt kosztuje 2 zł, a działa jak drogi płyn do prania

W sklepach znajdziemy wiele specyfików i płynów do prania. Możemy również zamówić firmę, która zajmuje się tym profesjonalnie, ale to oczywiście kosztuje wiele pieniędzy, więc zanim zdecydujemy się je wydać, warto wypróbować sprawdzone domowe sposoby. Jak wyczyścić materac? Dzięki zastosowaniu produktu z naszej kuchni będziemy mogli skutecznie pozbyć się plam i zarazków. Wystarczy użyć sody oczyszczonej, która nie tylko wyczyści i odświeży materac, ale ma również właściwości bakteriobójcze. Jak wyczyścić materac sodą oczyszczoną?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Podopowiadamy jak pozbyć się kretów z ogrodu. Oto trzy najskuteczniejsze metody Pozbieraj i włóż do kopca. Krety od razu uciekną w popłochu

Soda oczyszczona. Jak wyczyścić materac z pomocą tego popularnego produktu?

Najpierw należy zdjąć pościel z materaca, a następnie obficie posypać go sodą. Należy zrobić to naprawdę dokładnie tak, aby soda pokrywała cały materac. Po upływie 2-3 godzin odkurzamy i ściągamy nadmiar proszku. To wszystko. Tym sposobem materac będzie odświeżony i pozbędziemy się roztoczy. Jeśli jednak chcemy wyczyścić plamy na materacu, warto przygotować specjalną mieszankę. 3 łyżki sody mieszamy ze szklanką wody utlenionej i kilkoma kroplami płynu do naczyń. Roztwór za pomocą gąbki wcieramy w plamę. Zabrudzenie powinno szybko zniknąć.

Więcej o: