Nie nosi bielizny, by "pochwa mogła oddychać". Zauważyła też inną zaletę. "Nigdy do tego nie wrócę"

Alaina to jedna z kobiet, które zdecydowały już kilka lat temu przestać nosić bieliznę. Nie zamierza również wracać do swojej starej rutyny, ponieważ cieszy się "korzyściami zdrowotnymi i swobodą". Co na ten temat sądzą lekarze?

Alaina aktywnie działa w mediach społecznościowych, gdzie chwali się, że prowadzi holistyczny styl życia, a jedną z zasad, którą kieruje się w życiu, pozwala zaoszczędzić pieniądze, a także zaobserwować pozytywną zmianę w ciele jest zaprzestanie noszenia bielizny.

Klaudia El Dursi Klaudia El Dursi z "Hotelu Paradise" pozuje w prześwitującej bieliźnie

Zobacz wideo Bielizna, która wykrywa gwałt w czasie rzeczywistym. I powiadamia najbliższych o niebezpieczeństwie

Zrezygnowała z noszenia bielizny. Twierdzi, że noszenie staników powoduje przedwczesne obwisanie piersi

Całkowita rezygnacja z bielizny ma zdaniem użytkowniczki platformy TikTok wiele zalet. Alaina funkcjonująca w sieci pod pseudonimem @wellnesswithalaina poddaje pod rozwagę temat noszenia bielizny i skąd wziął się ten zwyczaj. Kobieta przyznaje, że zrezygnowała z noszenia biustonosza, gdyż jak przekonuje na jednym ze swoich nagrań "dosłownie odcinają krążenie pod piersiami i zapobiegają przepływowi krwi, co prowadzi do wiotczenia". TikTokerka dodaje, że już wiele lat temu podjęła również decyzję o zaprzestaniu noszenia dolnej części bielizny, aby "pozwolić swojej pochwie oddychać". Zwraca również uwagę na możliwe zwiększenie ilości infekcji intymnych przy noszeniu bielizny również podczas snu.

Bielizna spowoduje więcej infekcji i więcej bakterii – obniży pH, zwłaszcza gdy kładziesz się spać.

Alaina uspokaja również w swoim klipie i przekonuje, że "nie ma potrzeby noszenia bielizny do łóżka, a wydzielina jest normalna, więc nie ma powodów do paniki, jeśli zostanie na szortach lub spodniach". Alaina dodała w podpisie:

Nie nosiłam bielizny od lat… pomyśl o wszystkich pieniądzach, które zaoszczędzisz! Nigdy do tego nie wrócę.

Internauci podzieleni w kwestii rezygnacji z noszenia bielizny, również nocą

Obserwatorzy w większości zgodzili się z opinią kobiety i podzielili się w komentarzach swoimi opiniami w tej sprawie.

Ja również nie noszę! Uwielbiam to, to jest o wiele mniej ograniczające!

Niektórzy byli raczej zbulwersowani tym pomysłem.

Nie chcę chodzić w poplamionych ubraniach, jeśli zdarzy się wpadka.
W jaki sposób bawełniana bielizna ci szkodzi?

'Nitki' z banana Wyrzucasz białe włókna z banana do kosza? Lepiej tego nie rób

Czy trzeba nosić bieliznę również podczas snu? Problem z pozoru błahy, niesie poważne konsekwencje

Chodzenie bez bielizny jest kontrowersyjne, ale warto dowiedzieć się więcej na ten temat. Coraz więcej się mówi o tym, że nienoszenie majtek może przynosić pewne korzyści zdrowotne. Czy rzeczywiście warto zrezygnować z bielizny całkowicie? Okazuje się, że chodzenie w majtkach może sprzyjać namnażaniu się chorobotwórczych drobnoustrojów w okolicach intymnych, o czym informuje dr n. med. Zofia Borowiec, specjalistka ginekologii i położnictwa na łamach portalu Medonet. Szczególnie często poruszana wśród kobiet, jak i mężczyzn jest kwestia zakładania bielizny do spania. 

Kultura spania w bieliźnie jest w poszczególnych krajach postrzegana nieco inaczej i na przykład w zachodniej Europie mało której kobiecie przychodzi do głowy, aby spać w majtkach. A to w żadnym razie nie jest zdrowe. [...] Swobodny dopływ powietrza działa więc korzystnie na zdrowie okolic intymnych, bo drożdże i bakterie chętniej rozwijają się i rozmnażają w wilgotnych miejscach.
Więcej o: