Problem z mokrymi oknami po nocy? Rozwiąże go produkt z kuchni za 5 zł

Jak pozbyć się wilgoci z okien? Jeśli o poranku zauważasz, że na szybach osiadły kropelki wody, warto jak najszybciej je usunąć. Okazuje się, że proste działania i stworzenie domowego pochłaniacza wilgoci w mig rozwiążą problem. Oto co należy zrobić.

Jeśli co jakiś czas spotykasz się z problemem osiadających kropel na szybach po nocy, może się okazać, że ma on swoją przyczynę w zbyt dużej wilgotności powietrza w mieszkaniu lub w nieprawidłowej wentylacji. Warto jak najszybciej znaleźć rozwiązanie, by nie dopuścić do powstania grzyba i pleśni na ścianach czy sufitach, co często ma negatywne skutki dla zdrowia. Jak zwalczyć problem wilgoci?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wilgoć na szybach? Mamy aż dwa sposoby, żeby ją zwalczyć

Mija noc, a okna są mokre i zaparowane? Usuń wilgoć banalnym i tanim sposobem

Rozwiązaniem problemu może być samodzielne przygotowanie domowego pochłaniacza. Wystarczy przygotować sól kuchenną, zawinąć ją w gazę i umieścić na parapecie. Gdy produkt się rozpuści, należy wymienić pakunek na nowy. Skuteczne jest też rozłożenie w mieszkaniu miseczek wypełnionych ziarnami ryżu, które również szybko pochłoną nadmiar wilgoci z pokoju.

Mało kto wie, że sprawdzi się też uprawa niektórych roślin doniczkowych. Okazuje się, że w walce z wilgocią pomoże paproć, róża jerychońska i popularny, oczyszczający powietrze skrzydłokwiat.

brwi Nietypowy sposób na piękne i gęste brwi. Sięgnij po popularne warzywo

Jak pozbyć się wilgoci? Proste działania sprawią, że zapomnisz o kroplach na szybach

W trosce o domowe pomieszczenia warto postawić na codzienne metody, które sprzyjają utrzymaniu prawidłowej, korzystnej dla zdrowia wilgotności powietrza. 

  1. Regularnie wietrz i ogrzewaj pomieszczenia — Gdy tylko możesz, nie zasłaniaj okien i pozwól, by mieszkanie nagrzało się naturalnymi promieniami słonecznymi.
  2. Susz ubrania w pomieszczeniu ze sprawną wentylacją — Wilgotna odzież sprzyja powstawaniu wilgoci, która później osiada na szybach i ścianach, dlatego istotne jest zwrócenie uwagi na miejsce, w którym stawiamy stojak z praniem.
  3. Zrezygnuj z długich, gorących kąpieli na rzecz szybkich pryszniców — Dzięki temu w łazience wytworzy się mniej wilgoci.
  4. Korzystaj z okapu i przykrywaj garnki — Podczas gotowania potraw wytwarzają się duże ilości pary, dlatego poza tym warto również otwierać okna i regularnie wietrzyć kuchnię.

Warto zwrócić uwagę, że prawidłowa wilgotność w mieszkaniu oscyluje między 40 a 60%. Taka skala wpływa korzystnie zarówno na przedmioty (książki czy meble), jak i na zdrowie. 

Ognisko pleśni przy oknie Jak usunąć grzyb ze ściany? Skuteczny produkt za 10 zł kupisz w aptece

Więcej o: