Niezawodny patent na ciasto drożdżowe. Wyrośnie dwa razy szybciej!

Przygotowując ciasto na pizzę, drożdżówki czy bułeczki z użyciem drożdży niemal zawsze po jego wyrobieniu musimy odczekać od godziny, do nawet dwóch, aby wyrosło. Okazuje się, że istnieje prosty trik, dzięki któremu możemy znacznie przyspieszyć ten proces. Na czym polega?

Wyrobienie idealnego ciasta drożdżowego jest stosunkowo proste, jednak czasochłonne. Wszystko za sprawą czekania, aż wyrośnie. Z pomocą sprytnego patentu możemy znacznie skrócić ten czas. Ciesz się pysznymi wypiekami, które zrobisz błyskawicznie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Przepis na perfekcyjne ciasto na pizzę

Prosty trik na ciasto drożdżowe, dzięki któremu nie będziesz musiał tyle czekać. Potrzebujesz jedynie woreczka foliowego

Choć trik na skrócenie czasu, jakiego potrzebuje ciasto drożdżowe do wyrośnięcia, z początku może wydawać się nietypowy, naprawdę działa. Co więcej, jest niezwykle prosty w wykonaniu. Jak możemy przeczytać na portalu haps.pl potrzebujesz jedynie foliowej reklamówki lub woreczka. Pamiętaj jednak, by był znacznie większy, niż ciasto, gdyż w trakcie triku zwiększy ono swoją objętość. Co należy zrobić krok po kroku?

  1. Wyrób ciasto tak, jak zwykle.
  2. Wnętrze foliówki wysmaruj oliwą z oliwek lub olejem.
  3. Włóż do niej ciasto i dokładnie zawiąż. Jeszcze raz przypominamy, aby foliówka była dość spora.
  4. Foliówkę z ciastem w środku włóż do garnka wypełnionego ciepłą wodą. Najlepiej, aby miała 35 stopni Celsjusza.
  5. Poczekaj ok. 45 minut.

W przeciągu trzech kwadransów ciasto urośnie tyle, ile w tradycyjny sposób zwiększyłoby swoją objętość w przeciągu półtorej godziny. Po tym czasie będzie gotowe do kolejnego etapu, czyli wyrabiania, a następnie pieczenia. O czym jeszcze warto pamiętać, by nie opadło?

O czym pamiętać w trakcie pieczenia, by ciasto nie opadło? Kluczowa jest temperatura

Także w trakcie pieczenia temperatura ma ogromne znaczenie. Wyrobów z ciasta drożdżowego nie powinno wkładać się do piekarnika nagrzanego do więcej niż 180 stopni. Na koniec najlepiej nie wyjmować go od razu, tylko dać mu jeszcze ok. 15 minut w uchylonym piekarniku. Działając w ten prosty sposób, sprawisz, że na pewno wyjdzie pyszne i puszyste jak nigdy dotąd.

Więcej o: