"Kochała, ale nie była kochana". Była żona Putina znalazła miłość u boku młodszego o 20 lat mężczyzny

Małżeństwo Ludmiły Putiny i Władimira Putina trwało 30 lat. Trzy lata po rozwodzie ponownie wyszła za mąż za 20 lat młodszego Artura Ocheretnego, z którym wiedzie życie z dala od Rosji. Teraz z obawy przed sankcjami pilnie chce sprzedać dwie nieruchomości w Hiszpanii.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ludmiła Putin była żoną Władimira Putina przez trzy dekady. Poznali się w Leningradzie, pobrali się w 1983 roku i przeprowadzili do Niemiec Wschodnich, gdzie jej mąż był szpiegiem KGB. Gdy runęła żelazna kurtyna, wrócili do Rosji, gdzie Władimir Putin rozpoczął swoją podróż do zostania najpotężniejszą osobą w kraju.

Zobacz wideo Putin nie wycofuje się z narracji o specjalnej operacji wojskowej. "Krok po kroku będziemy kontynuować realizację naszych celów"

Była żona Putina - co teraz robi? Ułożyła sobie życie na nowo 

Krążące w rosyjskiej prasie plotki sugerowały, że Putin wysłał żonę do klasztoru. Jednak w czerwcu 2013 roku podczas przerwy w kremlowskiej produkcji baletu "La Esmeralda", w której brali udział, ogłosili dziennikarzom, że się rozwodzą. Od tej informacji nie wiele później słyszano o byłej żonie Putina. Dopiero jakiś czas później, bo w 2016 roku wyszły na jaw nowe szczegóły dotyczące życia Ludmiły.

Okazało się, że miała ona prowadzić wystawne życie w europejskiej willi wraz z nowym mężem, który jest od niej młodszy o 20 lat. Rosyjski portal informacyjny Sobesednik ujawnił, że 58-letnia rozwódka wyszła ponownie za mąż za wówczas 37-letniego biznesmena Artura Ocheretnego, szefa Centrum Rozwoju Relacji Interpersonalnych. Para zamieszkała wspólnie w Anglet w południowo-zachodniej Francji, w eleganckiej willi z 1927 roku. Wraz z rozpętaną przez przywódcę Rosji wojnę na Ukrainie oczy świata skierowały się również na losy jego byłej żony. Na bramie jej domu pojawiły się malunki w barwach narodowych Ukrainy, hasło "chwała Ukrainie" oraz wyzwiska skierowane w stronę Władimira Putina. 

Aktualnie Oczeretna chce sprzedać dwa apartamenty w kompleksie mieszkalnym Lomas del Rey, położonym w kurorcie Marbella na południu Hiszpanii, których wartość wynosi 2,2 mln euro. Powodem mają być obawy przed unijnymi sankcjami.

Tuż przed ślubem Putin zrobił narzeczonej "test na wierność"

Nataliya Gevorkyan, biografka Putina, powiedziała The Washington Post na krótko przed ogłoszeniem rozwodu:

Była kobietą, która kochała i nie była kochana.

Ludmiła w jednej ze swoich wypowiedzi wspominała, że przez cały okres małżeństwa czuła się ciągle testowana i poddawana próbie oraz różnym wyzwaniom. Tuż przed ślubem miała przejść "test na wierność". Zdarzenie miało miejsce pewnego wieczoru, gdy Ludmiła samotnie spacerowała, a w pewnym momencie zaczepił ją obcy mężczyzna z prośbą o numer telefonu. Na prośby o spotkanie Szkrebniewa odpowiedziała przecząco i spławiła zalotnika.

Więcej o: