Dodaj do prania i pozbądź się sierści. Pół szklanki tego produktu w mig rozwiąże uciążliwy problem

Jak pozbyć się sierści z ubrań? To pytanie zadaje sobie wielu właścicieli czworonożnych przyjaciół, gdy uporanie się ze zrzucanymi przez nie kłaczkami nie jest proste. Na szczęście domowy sposób szybko rozwiąże problem. Wystarczy dodać do prania pół szklanki popularnego płynu.

Wielu z nas ma w domu czworonożnych przyjaciół, bez których nie wyobrażamy sobie życia. Codziennie borykamy się jednak z problemem wszechobecnej sierści, którą co jakiś czas gubią. Proces jest naturalny i nie da się go powstrzymać, jednak warto poznać sposoby, które pomogą pozbyć się kłaczków z ubrań. Okazuje się, że wystarczy dodać do prania pewien popularny płyn, który większość z nas ma w kuchennej szafce.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pozbyć się sierści pupila z kanapy? Wypróbuj jeden z paru sposobów

Dodaj do prania, a pozbędziesz się sierści. Ocet w mig rozwiąże problem kłaczków

Mało kto wie, że niezawodny w pozbyciu się sierści z ubrań jest zwykły ocet, który większość z nas ma w kuchni. Metoda jest banalnie prosta. Jedyne co należy zrobić, to wlać do pojemnika na detergent pół szklanki cieczy, dodać ulubiony środek czyszczący i nastawić pranie tak, jak robimy to zawsze. Po wszystkim okaże się, że produkt zadziałał jak płyn antystatyczny, a po kłaczkach nie ma ani śladu. Jeśli nie lubisz zapachu octu, nie musisz się go obawiać — podczas cyklu środki czyszczące doskonale sobie z nim poradzą, a resztki zapachu znikną po wysuszeniu ubrań.

Czym pozbyć się sierści? Wypróbuj te metody, a mieszkanie zalśni czystością

Gdy problem sierści na ubraniach jest już rozwiązany, warto podjąć kroki, które pomogą usunąć kłaczki z tapicerki meblowej i innych powierzchni, które mamy w mieszkaniu. 

  1. Rolka z taśmą — Warto zaopatrzyć się w rolkę, która w mig zgarnia sierść pupila. Przedmiot często jest efektywny i łatwy w użyciu. Wystarczy pocierać powierzchnię, na której są włosy, a później zerwać zużyty listek i wykorzystać kolejny. 
  2. Gumowe rękawice i woda — Większość z nas ma w domu gumowe rękawice, które bardzo ułatwiają sprzątanie mieszkania. Aby pozbyć się kłaczków, nałóż je na dłonie i spryskaj niewielką ilością wody z butelki z atomizerem, by były wilgotne, a następnie pocieraj powierzchnię, na której znajduje się sierść. Po wszystkim wystarczy umyć rękawice.
  3. Ściągaczka do wody — Wystarczy pocierać nią tapicerkę, by zebrać kłaczki, a następnie umyć przedmiot i powtarzać czynność aż do uzyskania zadowalającego efektu.
Więcej o: