Zmieszaj z wodą i spryskaj stopy. Szybko pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu

Niemiły zapach stóp to krępujący problem wielu z nas. Mimo że dbamy o czystość i regularnie się myjemy, zdarza się, że po zdjęciu obuwia na naszych stopach utrzymuje się nieprzyjemna woń. Jak sobie z nią poradzić?

Często antyperspiranty, dezodoranty czy żele nie są w stanie zniwelować niemiłego zapachu stóp. Istnieją jednak równie skuteczne domowe sposoby na pozbycie się tego wstydliwego problemu. Podpowiadamy, jak wykonać spray do walki z nieprzyjemnym zapachem.

Zobacz wideo Domowe sposoby na opuchnięte oczy

Dlaczego stopy śmierdzą? Przyczyn może być kilka

Dlaczego nasze stopy niemiło pachną? Bakterie zazwyczaj żerują na pocie i złuszczonym naskórku. Gdy mamy na nogach buty, zamknięte środowisko jest dla nich świetną pożywką, a namnożone bakterie to szybka droga do nieprzyjemnego zapachu. Pocenie się stóp może mieć kilka przyczyn: nieprawidłowa higiena, noszenie obuwia wykonanego z materiałów nieprzepuszczających powietrza, grzybica stóp czy zła dieta. Jak poradzić sobie z tym problemem? Aby zmniejszyć potliwość stóp, pamiętaj o kilku zasadach.

  • Po domu chodź boso, aby wietrzyć stopy.
  • Regularnie zmieniaj skarpetki. Noś tylko takie, które są wykonane z naturalnych materiałów przepuszczających powietrze.
  • Zainwestuj w dobre obuwie i unikaj tego wykonanego ze sztucznych materiałów.
  • Nawilżaj stopy.
  • W miejscach publicznych jak basen czy sauna pamiętaj o obuwiu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowy sprawy na stopy. Niweluje zapach i działa przeciwgrzybiczo

Zanim sięgniesz po preparaty z drogerii, wypróbuj domowy sprawy na śmierdzące stopy. Jak go wykonać? Do butelki z atomizerem wlej wodę, a potem dodaj kilka kropel olejku eterycznego i wstrząśnij. To wszystko. Taki spray świetnie zniweluje niemiły zapach stóp i obuwia. Warto użyć olejku z drzewa herbacianego, który oprócz walorów zapachowych, wspomaga walkę z grzybicą i usuwa bakterie oraz grzyby. Domowy sprawy na stopy stosuj dwa razy dziennie – rano i wieczorem.

Więcej o: