Kiedy sadzić bratki? Jeden prosty trik sprawi, że długo będą wypuszczać nowe, kolorowe pąki

Kiedy sadzić bratki, by pięknie i długo kwitły? Te niezwykłej urody kwiaty występują w wielu kolorach, a wczesne odmiany kwitną już pod koniec marca. Prosty trik sprawi, że będą zachwycać naprawdę długo. Na czym polega?

Bratki to niezwykle urokliwe kwiaty, które występują w wielu kolorach i kwitną wyjątkowo wcześnie. Symbolizują troskę oraz myślenie o kimś, a ich płatki przypominają bajeczne skrzydła motyla. Mogą być piękną ozdobą zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie. Kiedy należy je sadzić, by długo zachwycały urodą?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty w wazonie, aby długo były piękne?

Kiedy sadzić bratki na balkonie oraz w ogrodzie? Termin się zbliża

Choć bratki dostępne są w sklepach już wczesną wiosną, termin sadzenia zależy głównie od tego, czy chcemy, aby zdobiły nasz ogród, czy balkon. W pierwszym przypadku możemy sadzić je zarówno od połowy maja, jak i jesienią, do września. Z kolei na balkonie nowe sadzonki powinny pojawić się już wczesną wiosną, najlepiej na przełomie marca i kwietnia, kiedy miną wszelkie przymrozki.

Inaczej ma się sytuacja, jeśli kupimy nasiona bratków. Te uprawia się z rozsady, której termin w dużym stopniu zależy od odmiany. Można jednak przyjąć, że najlepszy okres przypada na czerwiec lub lipiec.

Co zrobić, aby bratki kwitły wyjątkowo długo? Ten prosty trik sprawi, że będą zachwycać

Wczesne odmiany bratków zaczynają kwitnąć już w marcu, kiedy inne rośliny dopiero budzą się do życia. To sprawia, że cieszą się olbrzymią popularnością i są jednymi z pierwszych zwiastunów nadchodzącej wiosny. Z kolei tymi późniejszymi możemy zachwycać się aż do lipca. Jeśli chcesz, aby długo cieszyły oczy i nie zależy ci na zbieraniu nasion, regularnie usuwaj przekwitające kwiaty. Dzięki temu roślina będzie wytwarzać kolejne pąki. To prosty trik, który pomoże ci cieszyć się pięknymi kwiatami zdecydowanie dłużej.

Pamiętaj, że bratki to rośliny dwuletnie, które najpierw wytwarzają części zielone, a kwitnąć zaczynają na drugi rok. Po sezonie zamierają.

Więcej o: