Piękne i długie rzęsy bez doklejania? Wystarczy jedna zmiana podczas makijażu

Długie, gęste rzęsy potrafią świetnie podkreślić spojrzenie i doskonale wykończyć makijaż. Czy da się jednak osiągnąć taki efekt bez doklejania kępek? Okazuje się, że tak. Wystarczy jedna zmiana, a od razu zauważysz różnicę.

Chcesz cieszyć się gęstymi, długimi rzęsami jak z okładki magazynów? Okazuje się, że nie musisz doklejać sztucznych, by uzyskać taki efekt. Wystarczy zastosować sprytną technikę wykonywania makijażu.

Zobacz wideo Problemy z maskarą? Mamy patenty na plamy z tuszu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Spektakularny efekt po wytuszowaniu rzęs. Wystarczy wykorzystać sprytny trik

Odpowiedni tusz do rzęs to podstawa. Jeśli mamy już swój ulubiony, lecz nadal trudno nam uzyskać spektakularne efekty, problemem może być technika aplikacji produktu. Spróbuj ją zmienić, a od razu zauważysz różnicę. Swoim sposobem podzieliła się użytkowniczka TikToka z profilu @aliandreeamakeup. 

Ali uważa, że wiele osób sunie szczoteczką prostym ruchem od nasady do końcówek rzęs. Robią to szybko, mało precyzyjnie, dlatego uzyskane efekty nie są tak zadowalające, jak mogłyby być. Według tiktokerki lepiej jest wykonywać dokładny ruch obrotowy już od samej nasady rzęs. Dzięki temu przeniesiemy na nie znacznie więcej produktu, dlatego będą wyglądały na o wiele grubsze i dłuższe, niż są w rzeczywistości. 

Jak dbać o rzęsy? Stosuj regularnie, a będą gęste i długie

Piękne i długie rzęsy można mieć również nie tylko dzięki zastosowaniu sztuczek makijażowych. Kluczowa jest także odpowiednia pielęgnacja. Podczas demakijażu nie pocieraj rzęs, tylko delikatnym ruchem usuwaj z nich kosmetyki.

Przyda się także produkt, który rzęsy odżywi, wzmocni i pobudzi do wzrostu. Zamiast jednak stosować drogie odżywki, sięgnij po kosmetyk z apteki, jakim jest olejek rycynowy. Kosztuje mniej niż 10 zł, a doskonale wspomoże pielęgnację. Wystarczy niewielką ilość produktu zaaplikować na rzęsy. Stosuj ten trik każdego wieczora, a po kilku tygodniach zauważysz poprawę ich wyglądu. Pamiętaj jednak, by robić to ostrożnie, a przed pierwszym użyciem wykonać próbę uczuleniową.

Więcej o: