Czy pies może jeść paprykę? Produktów z tej listy lepiej unikaj. Są zakazane w psiej diecie

Czy pies może jeść paprykę? Chociaż psy to mięsożercy, warto wprowadzić do ich diety warzywa. Wielu z nas zastanawia się, co można podawać psu, aby nie zaszkodzić. Podpowiadamy, co warto wprowadzić do jadłospisu, aby zwierzak był zdrowy i utrzymywał odpowiednią masę ciała.

Warzywa są niezwykle istotne w psim jadłospisie, ale warto wiedzieć, które z nich można podawać naszemu pupilowi. Podpowiadamy, czy pies może jeść paprykę, w jakiej formie ją podawać oraz czego unikać w psiej diecie, aby nie zaszkodzić naszemu czworonogowi.

Zobacz wideo Jak pozbyć się sierści pupila z kanapy? Wypróbuj jeden z paru sposobów

Czy pies może jeść paprykę? Traktuj to warzywo jako smakołyk

Papryka zawiera wiele witamin, żelazo, przeciwutleniacze i beta-karoten. Czy pies może jeść paprykę? Tak. Jest ona świetnym uzupełnieniem psiej diety, jednak pamiętajmy, aby podawać ją w odpowiedniej formie. Pies nie powinien jeść papryki ostrej ani doprawianej pieprzem lub solą, gdyż może ona podrażnić śluzówkę jelit i doprowadzić do wymiotów lub biegunki. Z powodzeniem jednak możemy poczęstować pupila papryką słodką – czerwoną, zieloną lub żółtą. Pamiętajmy, tylko aby przed podaniem usunąć gniazda nasienne. Papryka nie powinna być podstawą diety psa i powinniśmy traktować ją raczej jako smakołyk.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Czego nie może jeść pies? Lista przykładowych produktów 

Warzywa są dodatkowym składnikiem psich karm, wiec surowe i nieprzetworzone spokojnie można podawać naszym pupilom, ale oczywiście nie wszystkie. Czego należy unikać? Psy nie powinny jeść m.in.:

  • cebuli i czosnku — powodują wzdęcia i podrażniają układ trawienny,
  • pomidorów i ziemniaków — zawierają toksyczną dla psów solaninę,
  • awokado — może powodować wymioty i biegunkę,
  • warzyw kapustnych i strączkowych — są dla zwierząt ciężkostrawne,
  • czekolady — zawiera teobrominę, która jest dla psów trująca,
  • rodzynek i winogron — są niebezpieczne dla układu pokarmowego i mogą powodować biegunkę, wymioty, bóle brzucha oraz ostrą niewydolność nerek,
  • pestki brzoskwiń, moreli, jabłek i wiśni — wywołują zatrucia pokarmowe, które mogą prowadzić do niedrożności jelit,
  • ksylitol — jest trujący dla psów i mocno uszkadza wątrobę,
  • orzechy makadamia — mogą wywołać drgawki nawet do 12 godzin od spożycia. 
Więcej o: