Ćwiczenia dla seniorów 60 plus na odchudzanie. Wystarczy 21 minut dziennie, aby zadbać o kondycję

Ruch to podstawa, gdy zależy nam na zgubieniu kilku kilogramów. Jakie warto zastosować ćwiczenia dla seniorów 60 plus? Na odchudzanie i poprawę kondycji doskonale sprawdzi się kilka ciekawych propozycji, które mogą im przypaść do gustu. Na co warto się zdecydować?

Jakie ćwiczenia warto wykonywać po 60., żeby zadbać o kondycję, a przy okazji zrzucić trochę kilogramów? Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby seniorzy w ciągu tygodnia wykonywali przynajmniej 150 minut umiarkowanej aktywności, a więc około 21 minut dziennie. Mogą to być proste ćwiczenia, ale ważne, aby wykonywać je regularnie. 

Zobacz wideo https://www.gazeta.pl/0,0.html#e=LinkPrLead

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie tylko ćwiczenia dla seniorów 60 plus. Na odchudzanie wpływ mają też inne czynniki

Zanim przystąpimy do ćwiczeń, należy skonsultować się ze specjalistami. Szczególnie w przypadku seniorów, którzy bardziej narażeni są na powstawanie różnych urazów. Powinni oni najpierw porozmawiać o swoich planach z lekarzami, by dowiedzieć się, jaka częstotliwość treningów będzie zalecana. Specjalista podpowie też, co warto zmienić w codziennej diecie. Nie bez znaczenia są też leki, jakie przyjmuje senior oraz schorzenia, z którymi się zmaga. One również mogą mieć wpływ na efektywność wykonywanych ćwiczeń, a często też ograniczą go do określonych aktywności. 

Zwykle wszelkie ćwiczenia dla seniorów opierają się na tym, by poprawić kondycję, zadbać o stawy lub złagodzić odczuwanie niektórych dolegliwości. Muszą być one też odpowiednio dobrane do wieku oraz możliwości. Nad jakimi formami aktywności fizycznej powinni pomyśleć seniorzy, którzy są po 60. roku życia?

Jakie ćwiczenia dobrze się sprawdzą dla seniorów? Warto spróbować kilku rzeczy

Nie każda aktywność fizyczna może być odpowiednia dla seniorów, jednak istnieje kilka ciekawych możliwości, które mogą być niezwykle interesujące. Jedną z nich jest regularne chodzenie na basen lub zorganizowane ćwiczenia znane jako aqua aerobik. Będzie to doskonały wybór dla seniorów, którzy borykają się z bólami stawów albo nie chcą za bardzo obciążać ciała. Ćwiczenia w wodzie są przyjemne oraz efektywne, ponieważ stworzony przez nią opór dodatkowo wspomaga efekty, jakie można uzyskać. 

Warto wypróbować też jogę. Wiele miejsc oferuje praktykę dedykowaną seniorom, której tempo oraz zakres wykonywanych ruchów dopasowany jest do ich oczekiwań i możliwości. Taka forma ruchu jest relaksująca, wyciszająca, a do tego rozciąga ciało i wspomaga mobilność. Dobrze wpływa też na utratę kilogramów.

Fantastyczną i wciąż niedocenianą formą ruchu jest także spacer. Regularne przechadzki można z łatwością dopasować do tempa oraz możliwości każdego seniora. Dzięki nim udaje się utrzymać ciało w doskonałej kondycji, dotlenić je i poprawić swoje samopoczucie.

Więcej o: