Nie mogą odkurzać ani jeść ryb. Niektóre zasady rodziny królewskiej mogą zdziwić

Brytyjska rodzina królewska słynie z tego, że obowiązuje ją szereg zasad i obowiązków. Życie w Pałacu Buckingham podporządkowane jest ustalonemu rytmowi dnia, a członkowie rodziny zmuszeni są przestrzegać ustalonych wiele lat temu reguł. Niektóre z nich wydają się dosyć osobliwe.

Etykieta i surowe zasady, jakie panują w Pałacu Buckingham, obowiązują nie tylko członków rodziny, ale także służbę i pracowników. Sprawdź, co mogą, a czego nie mogą robić osoby związane z brytyjską koroną.

Zobacz wideo Księżna Kate i książę William w filmiku z okazji 10. rocznicy ślubu. Cała rodzina w komplecie

Co jedzą Windsorowie? O tych produktach mogą zapomnieć

W pałacu królewskim jedną z najważniejszych zasad jest przestrzeganie diety. Członkowie rodziny oraz król nie mogą spożywać określonych produktów. 

  • Surowe mięso, ryby oraz owoce morza. Tymi produktami można się łatwo zatruć, a ości i chrząstki stanowią niebezpieczeństwo utknięcia w przełyku, a to może doprowadzić nawet do śmierci. 
  • Ostre przyprawy powodują problemy żołądkowe.
  • Cebula i czosnek wiążą się z nieprzyjemnym oddechem, a tego potomkowie króla powinni unikać.
  • Ziemniaki i ryż również nie lądują na królewskim stole.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jakie zasady panują na królewskim dworze? Niektóre mogą zaskoczyć

Od wielu lat w rodzinie królewskiej obowiązuje zasada dotycząca stroju kobiet. Podczas oficjalnych wystąpień zawsze powinny mieć na sobie rajstopy. Regułę łamała żona księcia Harrego, Meghan, kiedy na publicznych wystąpieniach pojawiała się z gołymi nogami. W Pałacu Buckingham nie można również odkurzać. Dlaczego? Otóż personel pracujący na królewskim dworze powinien być profesjonalny, a co za tym idzie, nie powinno być go słychać ani widać. Używanie odkurzacza rozmija się z tą zasadą. Aby zminimalizować ryzyko podrobienia podpisu, członkowie rodziny królewskiej nie mogą również rozdawać autografów. Mają też zakaz pozowania do zdjęć typu selfie.

Więcej o: