W 2000 roku podbijała listy przebojów. Dziś nie ma gdzie mieszkać

Hannah Spearritt od 1999 roku była wokalistką S Club 7, brytyjskiej grupy muzycznej tworzącej muzykę z gatunku pop. Jej menadżerem był Simon Fuller, który utworzył także Spice Girls. Mimo ogromnego sukcesu zespołu i sprzedaży 10 milionów płyt niedawno zmagała się z kryzysem bezdomności.

Wraz z założeniem zespołu powstał także serial, który o nim opowiadał, czyli "Miami 7". Członkowie grupy nie tylko w nim występowali, ale też śpiewali hitowe utwory z pierwszej, debiutanckiej płyty, dzięki czemu szybko zyskali sławę i rozpoznawalność.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pierwszy w historii zespół osób głuchych zgłoszony do preselekcji Eurowziji

S Club 7 przez pięć lat zdobywali szczyty list przebojów. Mimo to pensje wokalistów nie należały do najwyższych

Przez pięć lat S Club 7 wydał cztery single, które sprzedali w nakładzie ponad 10 milionów sztuk. Ich utwory podbijały listy przebojów, a sam zespół koncertował na największych stadionach. Zdawać by się mogło, że taki sukces przełożył się na ogromne zarobki wokalistów. Jak przekonuje Hannah Spearritt, było inaczej. Cytowana przez portal kultura.gazeta.pl przyznała, że ich pensje nie należały do najwyższych. - Ludzie myślą, że wszyscy musimy być milionerami, ale niestety to nieprawda — powiedziała. Wokaliści otrzymywali ok. 150 tys. funtów rocznie (ok. 780 tys. zł), a większość zarobków trafiała do menadżera, którego majątek wynosi dziś ok. 445 milionów funtów. Z kolei Hannah Spearritt niedawno zmagała się z kryzysem bezdomności.

 

Hannah Spearritt zmagała się z kryzysem bezdomności. Teraz ma inny plan na życie

Właściciel mieszkania, które wcześniej wynajmowała wraz z mężem i córeczkami, postawił jej ultimatum i dał zaledwie dwa dni na znalezienie nowego lokum, ponieważ obecne sprzedawał. Rodzina wylądowała awaryjnie w pomieszczeniu biurowym, które należało do jej przyjaciela. Już pod koniec zeszłego roku zmagali się z kryzysem bezdomności, a wcześniej pomieszkiwali w domach tymczasowych. 

Po rozpadzie zespołu Hannah Spearritt najpierw próbowała swoich sił jako aktorka, a niedawno próbowała otworzyć z partnerem własną, holistyczną i organiczną kawiarnię "Earth & Fire" inspirowaną ich podróżą do Kostaryki.

 

Finalnie choroba wokalistki, przez którą trzy miesiące nie wstawała z łóżka, pokrzyżowała im plany. Mimo osobistych problemów Hannah przekonuje jednak, że kawiarnia zostanie otwarta i nie może doczekać się przyszłości.

Zespół S Club 7 zapowiedział również wielki powrót na scenę. Już w październiku, z okazji ich 25-lecia, wystąpią na największych stadionach w Wielkiej Brytanii.

 
Więcej o: