Na pogrzebie zamordowanej partnerki zatańczył przed jej trumną. "Do tego trzeba bardzo dużo siły"

Agnes Lasalle zmarła po ataku nożem. Czynu dopuścił się 16-latek, który dzień wcześniej miał słyszeć głosy skłaniające go do morderstwa. Francuski kanał telewizyjny "France 3 Aquitaine" opublikował na Twitterze nagranie z pogrzebu, które wzruszyło internautów. Odtworzono je już ponad 6 mln razy.

53-letnia nauczycielka Agnès Lasalle została zamordowana przez 16-letniego ucznia. 3 marca w Biarritz we Francji miał miejsce jej pogrzeb. Kanał telewizyjny "France 3 Aquitaine" opublikował na Twitterze nagranie z ceremonii, na którym uwieczniono partnera kobiety, Rudolfa Cassarro i innych żałobników. Zgromadzeni oddali hołd zmarłej w rzadko spotykany sposób, zatańczyli przed trumną do ulubionej piosenki pary.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Smaszcz: "Jestem gotowa na śmierć, będę umierała godnie" [fragment podcastu femiTALK]

Zabójstwo Agnes Lasalle. 16-letni uczeń śmiertelnie ranił nauczycielkę hiszpańskiego nożem

Agnès Lasalle prowadziła lekcję hiszpańskiego w katolickim liceum św. Tomasza z Akwinu w miejscowości Saint-Jean-de-Luz, znajdującej się niedaleko od Biarritz. W trakcie zajęć 16-letni uczeń zaatakował ją nożem i zadał kilka ciosów w okolicy serca, a następnie uciekł do pobliskiej klasy. Tam inny nauczyciel odebrał mu broń i do przyjazdu policji pilnował, by chłopiec nie uciekł. Przybyłym na miejsce ratownikom nie udało się ocalić Lasalle, która zmarła wskutek zatrzymania akcji serca. 

Według informacji opublikowanych przez francuski portal "Le Figaro" 16-latek, którego danych nie ujawniono, miał chorować na depresję i leczyć się psychiatrycznie. Wcześniej nie okazywał agresji i był spokojnym uczniem. Po ataku na nauczycielkę miał wyznać, że dzień wcześniej słyszał w głowie głosy, które kazały mu ją zabić, gdyż była "ucieleśnieniem zła". Chłopcu postawiono zarzut zabójstwa.

Mężczyzna tańczy przed trumną ukochanej żony. Wzruszające nagranie poruszyło internautów

Francuski kanał telewizyjny "France 3 Aquitaine" opublikował na Twitterze krótkie nagranie spod kościoła Sainte Eugenie w Biarritz, na którym widać partnera zamordowanej nauczycielki. Gdy z głośników zaczęła lecieć piosenka "L-O-V-E" Nat Kinga Cole'a w wersji francuskiej, mężczyzna, układając ręce jak do tańca z partnerką, zatańczył przed stojącą obok trumną. Wokół znajdowali się inni żałobnicy, którzy wkrótce do niego dołączyli. Okazuje się, że miała to być ulubiona piosenka pary, do której często razem tańczyli. Nagranie z 3 marca 2023 r. szybko zyskało rozgłos i jest udostępniane przez internautów z całego świata. Wyświetlono je już ponad 6 mln razy i zamieszczono wiele komentarzy.

Nigdy nie widziałem czegoś tak pięknego, poruszającego, niesamowitego, smutnego, miłego, z klasą, kochającego, odważnego, inteligentnego, jak te kilka tanecznych kroków mężczyzny przed trumną jego miłości.
Ta deklaracja miłości jest jedną z najpiękniejszych rzeczy, jakie widziałam.
Do tego trzeba bardzo dużo siły. Wielkie emocje.
Więcej o: